www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft sjednocuje obchody s aplikacemi na svých OS

Microsoft sjednocuje obchody s aplikacemi na svých OS
, , aktualita
Microsoft na nedávné konferenci BUILD mluvil o univerzálních aplikacích pro systémy Windows, které bude možné jednou zakoupit a provozovat na více různých zařízeních. Nyní k takovémuto systému učinil první krok.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak oznámil, že o posledním víkendu upravil cenovou politiku, zjednodušil ji a připravil na příchod univerzálních aplikací pro systémy Windows, čím máme na mysli Windows 8, RT a Phone. V návaznosti na to byly také upraveny ceny některých aplikací v různých obchodech. Záměrem tedy je, aby uživatelé mohli jednu zakoupenou aplikaci používat na svém stolním počítači či notebooku, ale i tabletu či telefonu. To bude jistě výhodné pro něj samotného, ovšem i samotný Microsoft si od toho může slibovat lepší pozici svých systémů ve vysoce konkurenčním prostředí. Přilepšit si koneckonců mají i vývojáři, pro něž je dle Microsoftu nový systém příležitostí.

Obchod systému Windows 8 tak dostal nově využitelné cenovky 1 a 1,3 dolaru a 0,80 libry, které jsou prý v obchodu systému Windows Phone nejoblíbenější a tvoří celkem více než polovinu veškerých plateb.

Na konferenci BUILD Microsoft také uvedl, že má připraveny nové nástroje pro tvorbu aplikací z jednoho kódu pro PC, tablety a telefony (platí pro WP 8.1 a vyšší). Tyto nástroje mají zajistit, aby aplikace pracovaly a vypadaly podobně na všech platformách a potřebnou podporu prý dostalo také Microsoft Visual Studio 2013. Další informace o programování univerzálních aplikací budou zveřejněny v příštím týdnu.

Od dnešního dne také mohou vývojáři aktualizovat své pracovní telefony na systém Windows Phone 8.1, což tedy platí konkrétně pro ty, kteří se přihlásili k programu Windows Phone Preview for Developers. Nemusí tedy čekat na to, až jim aktualizaci přinese výrobce telefonu nebo operátor, ovšem na druhou stranu si tím mohou zneplatnit záruku a není žádná cesta zpět k Windows Phone 8.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře