Technologie SpaceEye se stala součástí cloudu Microsoft Azure a konkrétně rozšíření Azure Space. Využívá umělou inteligenci, která dokáže z fotografií odstranit mraky, a to na základě radarových dat z Synthetic Aperture Radar (SAR), který se uplatnil také v misi Sentinel-1 (program Copernicus evropské ESA). Pomocí radaru se vytvoří jakýsi podklad potřebný k tomu, aby se AI mohla následně zorientovat a aby pak s využitím starších fotografií rekonstruovala podobu krajiny, která se může v podstatě i celá nacházet pod neprůhlednými mraky. A zde by se tak už dalo namítnout, že SpaceEye si v podstatě vymýšlí a domýšlí, čili výsledek neukazuje realitu. To je pravda, ale záleží také na tom, co od výsledku očekáváme.

Microsoft uvádí, že SpaceEye se může uplatnit v zemědělství, monitorování využití krajiny a v případě přírodních či jiných katastrof. Podrobnosti se už ale nedozvíme, nicméně tu máme také Project Turing, který má za úkol celkově zlepšit obraz a převést jej do vyššího rozlišení.

Jde tak v podstatě o stejnou funkci, jakou nabízí DLSS, ale v tomto případě pro satelitní snímky, které se pak mají vyrovnat leteckým záběrům. Dnes už je tato technologie nasazena v praxi pro vylepšení Bing Maps.