www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft spustil jednotný obchod ve Windows 10

Microsoft spustil jednotný obchod ve Windows 10
, , aktualita
Loni v září jsme se mohli dozvědět, že Microsoft plánuje spustit obchod Store, který bude jednotný, a tedy určený pro všechny platformy, na něž budeme moci instalovat i Windows 10. Nyní byl již tento obchod spuštěn a Technical Preview.
K oblíbeným
reklama
Microsoft v poslední době začal velmi často aktualizovat systém Windows 10 ve verzi Technical Preview, což znamená nejen nová a nová sestavení, ale také nové verze aplikací, jež se samy aktualizují. Nový Windows Store bude po svém dokončení určen pro všechny podporované platformy, tedy pro PC, tablety, telefony, Xbox i zařízení zapojená v Internetu věcí.

V novém obchodě si tak budeme moci zakoupit aplikace, filmy, hudbu, seriály, hry a využít je na různých zařízeních. Aplikaci s již můžete tedy sami vyzkoušet, pokud si aktualizujete svůj systém Windows 10 Technical Preview. Potřebujete tedy nejnovější sestavení, přičemž nový obsah v aplikaci Store (Beta) by se měl objevit automaticky.

Objevila se tak i stránka Movies & TV, kde si budeme moci kupovat či jen na omezenou dobu pronajímat filmy i seriály a přehrávat si je v aplikaci Video Preview. Ovšem pro začátek se plánuje spustit prodej a pronajímání materiálu v USA, Kanadě, Rakousku, Dánsku, Finsku, Francii, Německu a několika dalších zemích, mezi něž ta naše zatím nepatří.

Video Preview přitom nabídne přehrávání i dalších multimédií, která jsme získali jiným způsobem, takže je nebude rozlišovat od těch ze Storu. Pracuje také na tom, aby aplikace zobrazovala i podrobnosti o každém filmu či seriálu, třeba informace o účinkujících či štábu. Nejdříve bude zpřístupněna možnost živého streamování videí a později přibyde možnost jejich stažení na lokální úložiště.

Čeká se na zprovoznění nabídky hudby, které má nastat "v příštích týdnech" a Microsoft nakonec uvedl, že pokud máte s novým Store v betaverzi problémy, bude rád za příslušnou zpětnou vazbu. Více se snad dozvíme na konferenci BUILD 2015, která proběhne ke konci tohoto měsíce.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře