Microsoft spustil streamování her už i na PC v aplikaci Xbox

Microsoft spustil streamování her už i na PC v aplikaci Xbox
, , aktualita
Microsoft si tento týden zkompletoval svou nabídku streamování her v rámci platformy Xbox Cloud Gaming. Ta v případě PC už vstoupila do mainstreamu, čili je k dispozici všem, kteří o ni mají zájem a Microsoft v jejich zemi službu nabízí.
K oblíbeným
reklama
Služba Xbox Cloud Gaming pro PC tak byla asi měsíc k dispozici v betaverzi pro Insidery, ovšem nyní už si ji může v určitých zemích včetně České republiky a Slovenska užít každý, kdo má PC s Windows 10, kompatibilní herní ovladač, předplatné Xbox Game Pass Ultimate a samozřejmě také příslušně dimenzované internetové připojení, kde jde především o download a odezvu. 
 
 
Microsoft nám také nyní sděluje, komu a kdy by se tato služba konkrétně mohla hodit. Jde například o případ, kdy bude naše domácí konzole nebo jen televize s napojenou konzolí obsazena někým jiným, dále se může hodit na cestách a pak samozřejmě i v případě, kdy nevlastníme žádnou konzoli a ani PC, jehož specifikace by stačily na provoz náročnějších her. 
 
V takových případech může být řešením využití nové verze aplikace Xbox (dříve bylo možné přistupovat k Xbox Cloud Gaming pomocí webového prohlížeče). K dispozici pak bude celá knihovna her služby Xbox Game Pass. 
 
Nová aplikace Xbox také umožní využít funkci Remote Play, která může spíše přijít vhod v případě, kdy někdo jiný využívá televizor s napojeným Xboxem, ale ten samotný zůstává k dispozici. Můžeme si z něj totiž nechat streamovat hry přes síť, a využít tak jinde umístěný monitor, projektor či jiné zařízení. Nyní již Remote Play podporuje také nejnovější Xbox Series X a S. 
 
Microsoft rovněž samozřejmě nabídne stejné funkce i v rámci aplikace Xbox pro Windows 11, ačkoliv nyní tyto novinky ohlásil pouze pro Windows 10. Je to ale pochopitelné, když jedenáctky ještě nejsou na trhu, přičemž Remote Play se již objevil v testovacích verzích Windows 11. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů