www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft Surface Studio: elegantní all-in-one PC se sklápěcím displejem

Microsoft Surface Studio: elegantní all-in-one PC se sklápěcím displejem
, , aktualita
Microsoft představil zbrusu nový produkt v řadě Surface, kterým je all-in-one PC Surface Studio vhodné pro grafiky. 28“ dotykový monitor lze totiž sklopit a používat tak jako obrovský tablet. Novinkou je také ovládací "kolečko" Surface Dial doplňující stylus.
K oblíbeným
reklama
Microsoft na své dnešní tiskové konferenci odhalil dvojici zařízení. Konvertibilní notebook Surface Book i7 vychází z loňského modelu, zato all-in-one PC Surface Studio je úplnou novinkou v nabídce. Vsází na elegantní design, ale ten sám o sobě nestačí, umí jej totiž kdekdo. Dalším podstatným prvkem je solidní výkon. Surface Studio je zkrátka produkt pro profesionály, především grafiky a další, kdo pracují v podobných odvětvích. Právě pro ně si Microsoft připravil také řadu inovativní řešení. Komponenty jsou kryty v základně, ze které vyčnívá dvojice pantů umožňujících sklopení obrazovky. Místo AIO tak má uživatel rázem na stole obrovský tablet, který lze ovládat nejen prstem, ale také stylusem nebo zbrusu novým příslušenstvím s názvem Surface Dial.

Surface Dial má tvar nízkého válce o průměru asi 3 cm a nabízí hned několik způsobů, jak usnadnit ovládání systému – otáčením lze provést změnu hlasitosti, posouvání webových stránek, zoomování, výběr barvy aj. Ovladač lze položit vedle počítače podobně jako myš, ale hlavní využití se nabízí přiložení přímo na displej. O napájení se stará trojice tužkových baterií AAA s až roční výdrží a ke komunikaci se systémem slouží technologie Bluetooth Low Energy. Surface Dial, který se bude prodávat za 100 dolarů, je kompatibilní rovněž s tablety Surface Pro a Surface Book.

Surface Studio disponuje 28“ LCD obrazovkou, který má být jedna z nejtenčích na světě. Chlubí se rozlišením 4500 x 3000 pixelů, poměrem stran 3:2 a „reálným měřítkem“ – 1 cm na obrazovce tedy znamená 1 cm ve skutečnosti. To se hodí při tvorbě grafiky, ale také prosté tvorbě dokumentů ve Wordu, které mají být následně vytištěny. Také je možné přepínat mezi různými barevnými prostory, aby mohl grafik vidět, jak bude jeho výtvor vypadat třeba na televizní obrazovce. Nejvyšší konfiguraci procesor Intel Core i7 na architektuře Skylake spolu s 32GB RAM a dedikovanou grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 980M. 2TB hybridní úložiště kombinuje HDD a SSD. Ovšem základní konfigurace si vystačí s Intel Core i5, 8GB RAM, GeForce GTX 965M a 1TB úložištěm.

Na základně jsou integrovány nejen stereo reproduktory a čtečka SD karet, ale také řada portů zahrnující několik USB 3.0, Mini DisplayPort, Ethernet a 3,5mm audio jack. Mikrofon nedělá problém rozeznávat hlas ani z druhé strany místnosti, s hlasovou asistentkou Cortana tak lze komunikovat i na dálku. Bohužel cena už není tak příjemná jako jiné vlastnosti nového AIO. Microsoft Surface Studio se bude prodávat jen v omezeném množství, a to od poloviny prosince 2016. Cena se v závislosti na konfiguraci pohybuje od 2 999 dolarů (75 000 Kč bez DPH) do 4 199 dolarů (104 000 Kč bez DPH). S dostupností na českém trhu to nejspíš bude složitější, jak je ostatně u zařízení z řady Surface zvykem.


Zdroj: Techcrunch.com
reklama
Nejnovější články
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi
Z reakce společnosti AMD na zlevnění karty NVIDIA GeForce RTX 2060 se mohlo zdát, že 14Gb/s paměti a rychlejší takty GPU dostanou nakonec všechny modely. Jenomže tak to nedopadlo, jak ukazuje i Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář