reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft ukazuje, co vše zvládne jeho Surface Dial

, , aktualita
Microsoft ukazuje, co vše zvládne jeho Surface Dial
Zbystřit by měli především konstruktéři, grafici a jiní "kreativní pracovníci", jak se dnes nazývá sorta pracovníků v IT, za nimiž je vidět nějaká práce. Microsoft totiž předvedl, co všechno lze dělat s ovladačem Surface Dial na nových Surface Studio AiO.
Microsoft ukazuje, co vše zvládne jeho Surface Dial
Microsoft se rozhodl, že nejlépe bude prezentovat možnosti ovladače Surface Dial na počítačích Surface Studio AiO ve videích. Těch nabídl celkem pět a my si je zde všechny uvedeme.

Samotný Surface Dial je velký knoflík prodávaný za 100 dolarů, s jehož pomocí si můžeme nechat zobrazit kruhové (nebo jiné) menu s různými nástroji a v něm pak vybírat. Tento knoflík tak ve skutečnosti funguje tak, jak jsme zvyklí a nejvíce připomíná ovladač hlasitosti na zesilovači. Ovšem s tím hlavním rozdílem, že jej můžeme položit kamkoliv na displej zařízení Surface (nebo jiné podporované) a ovládat s danou oblastí spojená menu, vybírat z palety barev, apod.


Konstruktéři také mohou s využitím Surface Dial měnit úhly ve svých technických kresbách, ovšem v každém případě je tento ovladač spíše doplňkem pro levou ruku (v případě praváka), zatímco ta pravá vykonává hlavní díl práce třeba s pomocí myši nebo elektronického pera. Jednoduše si tak můžeme třeba přiložením ovladače na displej vybranou část výkresu zvětšit a otáčením dále zoomovat. Popřípadě lze "popadnout" celý výkres a na displeji si s ním otáčet dle libosti. To vše ostatně uvidíte sami na přiložených videích.

Surface Dial je také určen pro speciální verzi Windows 10, a to nadcházející Creators Edition OS. Podporují jej rovněž klasické aplikace nejen z balíku Office, a to Word, PowerPoint, OneNote, Windows Maps, Microsoft Photos, Paint, Groove Music a Spotify

Zdroj: Microsoft

reklama
reklama
reklama