reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft uvádí bezdrátovou klávesnici pro multimédia

18.4.2014, Jan Vítek, aktualita
Microsoft uvádí bezdrátovou klávesnici pro multimédia
Microsoft vysílá na trh svou nejnovější klávesnici, která je určena do domácností, kde může posloužit k více účelům. Její označení je All-in-One Media Keyboard a do její výbavy patří vedle vícedotykového touchpadu také bezdrátové rozhraní.
Jedná se tedy o konkurenta produktů Logitech, který nedávno přišel s modelem lluminated Living-Room Keyboard K830. Tomu se nová Microsoft All-in-One Media Keyboard velmi podobá, neboť jde také o velkou bezdrátovou klávesnici s vlastním touchpadem, ovšem v tomto případě se nedočkáme podsvícení. Na druhou stranu její cena nebude 2770 korun, neboť zpráva mluví o částce 40 USD, což je v přepočtu asi 800 Kč a cena v českých obchodech by tomu měla odpovídat.

Jedná se o klávesnici, která je určena především pro systém Windows 8 či 8.1, čemuž odpovídá nabídka dotykových gest (viz video), ovšem použít ji také budeme s počítačem s Windows 7, Apple OS X v10.7-10.9, Android 4.03 a novějším nebo prostě zařízením, které podporuje USB HID, což mohou být třeba herní konzole nebo chytré televizory. Jde tedy o vcelku univerzální produkt.


Jak je vidět z fotografie, klávesnice ve své levé části obsahuje také tlačítka pro ovládání zvuku a také náhradu pro levé tlačítko myši. Pro Windows 8 jsou připravena dotyková gesta pro vyvolání nabídky nastavení, vyhledávání a Windows Charms, a to vedle běžných gest pro rolování, zoomování, apod.

Rozměry klávesnice jsou 367 x 132 x 19,4 mm, hmotnost 434 gramů včetně dvou baterií AAA, připojení zajistí malý Microsoft Nano Transceiver v2.0 pracující na 2,4 GHz s 128bitovým AES šifrováním a dosahem kolem 10 metrů. Výrobce dále uvádí, že klávesy mají vydržet pět milionů stisků a alkalické baterie nám poskytnou energii na 9 měsíců.

Zdroj: Hexus.net

reklama
reklama