www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft už přestal vyrábět své Xbox One

Microsoft už přestal vyrábět své Xbox One
, , aktualita
Dnes dokončíme to, co bylo načato článkem o firmě Sony, která se rozhodla neukončit výrobu svých konzolí PS4, neboť je po nich stále ještě poptávka a PS5 jsou nedostatkové. Ovšem jak to má Microsoft?
K oblíbeným
reklama
Microsoft v případě generací PS4/Xbox One jednoznačně tahal za kratší konec, čili svých Xboxů prodal výrazně méně než Sony a vypadá to, že to bude podobné i v případě generací PS5/Xbox Series S/X. Právě v tom by se dala vidět i možná příčina toho, že Xbox One se již nevyrábí, alespoň dle informací The Verge, neboť nové Xbox Series by měly být méně žádané než PS5, a tedy i dostupnější. Jaká je realita v našich obchodech?

 
Xbox Series X je na tom v českých obchodech podobně jako plnotučná PS5, čili za doporučenou cenu ji skladem neseženeme, ale když jsme ochotni jít mírně nad 15 tisíc, můžeme ji mít hned. Skladové PS5 jsou tedy ještě trošku dražší.
 
Jiné je to ale v případě slabší Xbox Series S, která je za doporučenou cenu (čili cca 7300 Kč) k dostání zcela běžně, takže by asi ani nemělo smysl nabízet staré Xbox One. A ty také už na českém trhu v žádné podobě v podstatě nenajdeme, leda by šlo o nějaký zapomenutý kus. 
 
Informaci o ukončené výrobě všech Xbox One přitom pro zdroj už potvrdila Cindy Walker (Senior Director, Xbox Product Marketing), dle níž tak Microsoft učinil ve snaze se už plně soustředit na výrobu Xbox Series X / S.
 
Microsoft si přitom dle kolujících fám už má chystat oprášenou verzi nové Xbox Series S, a to prý se 6nm APU. Těžko říci, co by to mělo přinést, ale vypadá to, že výhody v případě výkonu tu nebudou spíše žádné. Možná by taková konzole mohla mít o trošku nižší spotřebu a spíše pak půjde o snahu ji zlevnit o pár desítek dolarů. Uvidíme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek