www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft varuje: hlavní podpora Windows 7 skončí v lednu

Microsoft varuje: hlavní podpora Windows 7 skončí v lednu
, , aktualita
Společnost Microsoft ohlásila, že některé její produkty se již blíží konci své životnosti a mezi ně přitom patří také operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008. Těm má skončit hlavní, tzv. mainstreamová podpora již v lednu 2015.
K oblíbeným
reklama
Microsoft běžně podporuje své produkty po dobu pěti let od jejich vydání, což zahrnuje aktualizace zdarma, které se netýkají pouze bezpečnostních záplat. Tato podpora pak může být prodloužena, ovšem za aktualizace netýkající se zabezpečení se již platí. Nyní Microsoft oznámil, že právě systémy Windows 7 a Windows Server 2008 se již blíží ke konci své životnosti, a proto jim bude ukončena mainstreamová podpora. Stane se tak 13. ledna 2015, ovšem dle zvyklostí mají být i nadále k dispozici bezpečnostní aktualizace, a to po dobu pěti let.

Toto oznámení by mohlo ovlivnit rozhodování firem, z nichž řada nyní přechází ze systému Windows XP, jemuž byla již ukončena veškerá podpora, na novější Windows 7. Ty by se tak mohly rozhodnout přejít rovnou na Windows 8.x, což by se Microsoftu samozřejmě líbilo úplně nejvíc. Tomuto systému bude dle dosavadních informací ukončena podpora 9. ledna 2018. Třetí možností je počkat si rovnou na nové Windows 9 "Threshold", ale ty mají na trh přijít až v dubnu 2015.

V lednu 2015 skončí také podpora těchto produktů: Windows Server 2008 and 2008 R2, Exchange Server 2010, Windows Storage Server 2008, Dynamics C5 2010, NAV 2009 a NAV 2009 R2. Systém Windows 7.8 to však čeká ještě dříve, a to 9. září tohoto roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře