reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft varuje: hlavní podpora Windows 7 skončí v lednu

, , aktualita
Microsoft varuje: hlavní podpora Windows 7 skončí v lednu
Společnost Microsoft ohlásila, že některé její produkty se již blíží konci své životnosti a mezi ně přitom patří také operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008. Těm má skončit hlavní, tzv. mainstreamová podpora již v lednu 2015.
Microsoft varuje: hlavní podpora Windows 7 skončí v lednu
Microsoft běžně podporuje své produkty po dobu pěti let od jejich vydání, což zahrnuje aktualizace zdarma, které se netýkají pouze bezpečnostních záplat. Tato podpora pak může být prodloužena, ovšem za aktualizace netýkající se zabezpečení se již platí. Nyní Microsoft oznámil, že právě systémy Windows 7 a Windows Server 2008 se již blíží ke konci své životnosti, a proto jim bude ukončena mainstreamová podpora. Stane se tak 13. ledna 2015, ovšem dle zvyklostí mají být i nadále k dispozici bezpečnostní aktualizace, a to po dobu pěti let.

Toto oznámení by mohlo ovlivnit rozhodování firem, z nichž řada nyní přechází ze systému Windows XP, jemuž byla již ukončena veškerá podpora, na novější Windows 7. Ty by se tak mohly rozhodnout přejít rovnou na Windows 8.x, což by se Microsoftu samozřejmě líbilo úplně nejvíc. Tomuto systému bude dle dosavadních informací ukončena podpora 9. ledna 2018. Třetí možností je počkat si rovnou na nové Windows 9 "Threshold", ale ty mají na trh přijít až v dubnu 2015.

V lednu 2015 skončí také podpora těchto produktů: Windows Server 2008 and 2008 R2, Exchange Server 2010, Windows Storage Server 2008, Dynamics C5 2010, NAV 2009 a NAV 2009 R2. Systém Windows 7.8 to však čeká ještě dříve, a to 9. září tohoto roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama