
Na displeji se nám tak může ukázat informace o počtu došlých zpráv, aktuálním počasí nebo jiné upozornění. Prostě cokoliv, na co bude stačit jeho displej, který má zatím jen velice hrubé rozlišení (aktuálně celkově jen 132 pixelů), ale zatím jde pouze o prototyp. Jak ukazuje část obrázku, budoucí verze by měly mít daleko jemnější rozlišení a zatím bylo nutné použít hrubů kvůli udržování spotřeby na co nejnižší hladině.
Potřebný solární panel je umístěn na zadní straně, takže bude nutné ji nechat volně přístupnou světlu, ale tento panel může být ohebný, a ve výsledném zařízení tak může být umístěn i samostatně. Nebude zapotřebí, aby byl vystaven přímému slunečnímu světlu. Stejně jako staré kalkulačky pracující s malými solárními panýlky mu bude stačit nepřímé světlo, třeba jen od lampičky. A že jde o displej typu e-ink, nedostatek energie nezpůsobí jeho pohasnutí, ale jen nemožnost jeho aktualizace a komunikace přes bezdrátové rozhraní. Ta bude moci probíhat každou minutu, nebo třeba jen každou půlhodinu.
Údaje budeme moci aktualizovat z různých zařízení, třeba z PC nebo z chytrého telefonu, s nímž se štítek spáruje a pak bude moci využít jeho údaje, nebo jím zprostředkované informace z Internetu. To už pak bude záležet čistě na softwaru, co dokáže nabídnout. Budoucí verze by pak mohly využít částečně průsvitný přední displej, za nímž by byl schovaný solární panel, takže by nebylo třeba nechávat zadní stranu osvětlenou. Není ale zřejmé, zda právě na těchto prototypech vůbec kdy bude založen produkt určený k prodeji.
Zdroj: Hexus.net