www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak
, , aktualita
V pátek jsme vás informovali, že Microsoft odstřelil moderní verzi Skypu ve Windows 8 a 8.1. Uvažovali jsme, jestli vznikne Skype v podobě univerzální aplikace. Mary Jo Foleyová se na to zeptala Agy Guzika z Microsoftu. Bude to trochu jinak.
K oblíbeným
reklama
Přestože společnost při uvedení Windows 8 označovala moderní verzi Skypu za preferovanou a přednostně rozvíjenou, tahle verze nikdy ani zdaleka nedosáhla obliby té desktopové a v červenci skončí. Současně se s uvedením Windows 10 spekulovalo, jestli vznikne univerzální aplikace (Windows App) Skype vhodná od mobilů po desktop i po veliký Surface Hub.

Něco nepříliš zřetelného naznačil minulý týden blog věnovaný Skypu a Mary Jo Foleyové ze ZDNetu to nedalo a zeptala se Agy Guzika, Senior Product Marketing Managera pro Skype. No a univerzální aplikace Skype nebude. Za to koncem roku přijdou univerzální aplikace Messaging (Zprávy), Phone (Telefon) a Video (Video). Ty budou separátně poskytovat příslušné části funkcionality Skypu.

Komu to nevyhovuje a chce jedinou aplikaci, může podle Guzika nadále využívat Skype pro desktop, který jednak už dostal podporu pro základní ovládání dotykem, jednak bude stále rozvíjen a podporován. Připadá vám to poněkud schizofrenní? Nejste sami. Na webu se tomu diví řada komentátorů dění v informačních technologiích.


Logo Skype


Možná, že to řešení zvolené Microsoftem dává smysl, záleží na tom, jak budou vypadat ony tři aplikace a jak dobře se s nimi bude pracovat. Určitě není rozumné předem shazovat něco, co jsme ještě ani neviděli. Podle Guzika chce společnost plně integrovat funkčnost Skypu s Windows 10 a zvolenou alternativu v podobě tří separátních univerzálních aplikací pokládá za nejlepší.

Ale na druhou stranu na jediný integrovaný Skype byly uživatelé zvyklí a docela by mě zajímalo, proč se v Redmondu (nejen v tomto případě) neřídí heslem zkušených údržbářů: „Nesahej na něco, co funguje.“ Na druhou stranu, proč to nezkusit odlišně, pokud si v Redmondu myslí, že to bude takhle lepší. Každopádně je teď všechno zase trochu jinak.

Pokud chcete zůstat na Windows 7, 8 či 8.1, můžete nadále používat jen a pouze desktopový Skype, který bude nadále vyvíjen a vylepšován. Pokud chcete upgradovat na desítky a jste spokojení s desktopovou verzí, nemusíte se bát, bude samozřejmě normálně fungovat.

Pokud budete chtít komunikovat na tabletu, phabletu, nebo mobilu, budete si muset zvyknout na separátní aplikace Messaging, Phone a Video. A také si ještě budete muset chvíli počkat. No, a pokud budete chtít používat tyhle tři aplikace na desktopu, bude to samozřejmě možné také.

A zajímavost na konec – podle Guzika prý Microsoft dokonce v případě zájmu uživatelů zváží přenos těch tří aplikací i na Android a iOS.

Zdroj: Neowin, ZDNet
reklama
Nejnovější články
AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů