www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak
, , aktualita
V pátek jsme vás informovali, že Microsoft odstřelil moderní verzi Skypu ve Windows 8 a 8.1. Uvažovali jsme, jestli vznikne Skype v podobě univerzální aplikace. Mary Jo Foleyová se na to zeptala Agy Guzika z Microsoftu. Bude to trochu jinak.
K oblíbeným
reklama
Přestože společnost při uvedení Windows 8 označovala moderní verzi Skypu za preferovanou a přednostně rozvíjenou, tahle verze nikdy ani zdaleka nedosáhla obliby té desktopové a v červenci skončí. Současně se s uvedením Windows 10 spekulovalo, jestli vznikne univerzální aplikace (Windows App) Skype vhodná od mobilů po desktop i po veliký Surface Hub.

Něco nepříliš zřetelného naznačil minulý týden blog věnovaný Skypu a Mary Jo Foleyové ze ZDNetu to nedalo a zeptala se Agy Guzika, Senior Product Marketing Managera pro Skype. No a univerzální aplikace Skype nebude. Za to koncem roku přijdou univerzální aplikace Messaging (Zprávy), Phone (Telefon) a Video (Video). Ty budou separátně poskytovat příslušné části funkcionality Skypu.

Komu to nevyhovuje a chce jedinou aplikaci, může podle Guzika nadále využívat Skype pro desktop, který jednak už dostal podporu pro základní ovládání dotykem, jednak bude stále rozvíjen a podporován. Připadá vám to poněkud schizofrenní? Nejste sami. Na webu se tomu diví řada komentátorů dění v informačních technologiích.


Logo Skype


Možná, že to řešení zvolené Microsoftem dává smysl, záleží na tom, jak budou vypadat ony tři aplikace a jak dobře se s nimi bude pracovat. Určitě není rozumné předem shazovat něco, co jsme ještě ani neviděli. Podle Guzika chce společnost plně integrovat funkčnost Skypu s Windows 10 a zvolenou alternativu v podobě tří separátních univerzálních aplikací pokládá za nejlepší.

Ale na druhou stranu na jediný integrovaný Skype byly uživatelé zvyklí a docela by mě zajímalo, proč se v Redmondu (nejen v tomto případě) neřídí heslem zkušených údržbářů: „Nesahej na něco, co funguje.“ Na druhou stranu, proč to nezkusit odlišně, pokud si v Redmondu myslí, že to bude takhle lepší. Každopádně je teď všechno zase trochu jinak.

Pokud chcete zůstat na Windows 7, 8 či 8.1, můžete nadále používat jen a pouze desktopový Skype, který bude nadále vyvíjen a vylepšován. Pokud chcete upgradovat na desítky a jste spokojení s desktopovou verzí, nemusíte se bát, bude samozřejmě normálně fungovat.

Pokud budete chtít komunikovat na tabletu, phabletu, nebo mobilu, budete si muset zvyknout na separátní aplikace Messaging, Phone a Video. A také si ještě budete muset chvíli počkat. No, a pokud budete chtít používat tyhle tři aplikace na desktopu, bude to samozřejmě možné také.

A zajímavost na konec – podle Guzika prý Microsoft dokonce v případě zájmu uživatelů zváží přenos těch tří aplikací i na Android a iOS.

Zdroj: Neowin, ZDNet
reklama
Nejnovější články
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář