www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak
, , aktualita
V pátek jsme vás informovali, že Microsoft odstřelil moderní verzi Skypu ve Windows 8 a 8.1. Uvažovali jsme, jestli vznikne Skype v podobě univerzální aplikace. Mary Jo Foleyová se na to zeptala Agy Guzika z Microsoftu. Bude to trochu jinak.
K oblíbeným
reklama
Přestože společnost při uvedení Windows 8 označovala moderní verzi Skypu za preferovanou a přednostně rozvíjenou, tahle verze nikdy ani zdaleka nedosáhla obliby té desktopové a v červenci skončí. Současně se s uvedením Windows 10 spekulovalo, jestli vznikne univerzální aplikace (Windows App) Skype vhodná od mobilů po desktop i po veliký Surface Hub.

Něco nepříliš zřetelného naznačil minulý týden blog věnovaný Skypu a Mary Jo Foleyové ze ZDNetu to nedalo a zeptala se Agy Guzika, Senior Product Marketing Managera pro Skype. No a univerzální aplikace Skype nebude. Za to koncem roku přijdou univerzální aplikace Messaging (Zprávy), Phone (Telefon) a Video (Video). Ty budou separátně poskytovat příslušné části funkcionality Skypu.

Komu to nevyhovuje a chce jedinou aplikaci, může podle Guzika nadále využívat Skype pro desktop, který jednak už dostal podporu pro základní ovládání dotykem, jednak bude stále rozvíjen a podporován. Připadá vám to poněkud schizofrenní? Nejste sami. Na webu se tomu diví řada komentátorů dění v informačních technologiích.


Logo Skype


Možná, že to řešení zvolené Microsoftem dává smysl, záleží na tom, jak budou vypadat ony tři aplikace a jak dobře se s nimi bude pracovat. Určitě není rozumné předem shazovat něco, co jsme ještě ani neviděli. Podle Guzika chce společnost plně integrovat funkčnost Skypu s Windows 10 a zvolenou alternativu v podobě tří separátních univerzálních aplikací pokládá za nejlepší.

Ale na druhou stranu na jediný integrovaný Skype byly uživatelé zvyklí a docela by mě zajímalo, proč se v Redmondu (nejen v tomto případě) neřídí heslem zkušených údržbářů: „Nesahej na něco, co funguje.“ Na druhou stranu, proč to nezkusit odlišně, pokud si v Redmondu myslí, že to bude takhle lepší. Každopádně je teď všechno zase trochu jinak.

Pokud chcete zůstat na Windows 7, 8 či 8.1, můžete nadále používat jen a pouze desktopový Skype, který bude nadále vyvíjen a vylepšován. Pokud chcete upgradovat na desítky a jste spokojení s desktopovou verzí, nemusíte se bát, bude samozřejmě normálně fungovat.

Pokud budete chtít komunikovat na tabletu, phabletu, nebo mobilu, budete si muset zvyknout na separátní aplikace Messaging, Phone a Video. A také si ještě budete muset chvíli počkat. No, a pokud budete chtít používat tyhle tři aplikace na desktopu, bude to samozřejmě možné také.

A zajímavost na konec – podle Guzika prý Microsoft dokonce v případě zájmu uživatelů zváží přenos těch tří aplikací i na Android a iOS.

Zdroj: Neowin, ZDNet
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek