www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním

Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním
, , aktualita
Microsoft představil módní kolekci, po které se jen zaprášilo. Na trh se totiž dostal limitovaný počet kusů vánočních svetrů s velmi netradičními motivy. Část z prodejní ceny šla navíc na dobročinné účely.
K oblíbeným
reklama
Na svetry se soby zapomeňte, letos totiž frčí pletené kousky s motivy Windows. Alespoň mezi fanoušky Microsoftu, kteří si exkluzivní kolekci #WindowsUglySweater rozebrali za pár hodin. Americký softwarový gigant sice nabízel „ošklivé“ svetry již v minulosti, ale pouze pro své skalní fanoušky. Tentokrát se tyto neobvyklé módní kousky objevily v oficiálním obchodě Xbox Gear, kde ovšem většina z nich nevydržela ani den. Omezený počet kusů totiž zákazníci velmi rychle vykoupili.
 
 
Kolekce obsahovala hned tři designy inspirované legendárními produkty od Microsoftu: Malováním, Windows XP a 95. První ze svetrů obsahuje motivy spreje, kapátka a dalších ikon ze známého grafického editoru, který chtěl Microsoft v roce 2017 definitivně odstranit z Windows, ale po odporu zákazníků od tohoto kroku ustoupil. Nechybí dokonce ani tlačítko nabídky Start.
 
 
Další ze svetrů (vlastně loňský model) připomíná Windows XP, jeden z nejpopulárnějších operačních systémů všech dob. Modro-zelené provedení evokuje výchozí pozadí s krajinkou, okolo se nachází také motiv kurzoru myši. Svetru ovšem dominuje velké logo Windows, stejně jako v případě posledního kousku z kolekce inspirovaného Windows 95 v modro-bílém provedení. Všechny tři svetry byly dostupné ve velikostech SM až 3XL.
 
 
Aktuálně jsou vyprodané všechny varianty i velikosti. Není ovšem vyloučeno, že má Microsoft ve skladu připravenou ještě další várku svetrů. Na stránkách můžete vyplnit e-mail, na který vám přijde upozornění v případě opětovného naskladnění produktu. Velmi jistě se svetry objeví na eBay a podobných platformách. Přece jen omezený počet kusů vždy dává prostor pro překupníky, kteří potom mohou nedostatkové zboží prodávat za vyšší ceny.
 
V oficiálním e-shopu Xbox Gear stál svetr 70 dolarů, v přepočtu 1 500 Kč. K tomu si Microsoft účtoval dalších 26 dolarů, tedy asi 570 Kč, za dopravu do EU. Pokud k tomu připočítáme ještě DPH a případně další poplatky, vystoupá cena svetru dost vysoko. Zákazníci mohou mít hřejivý pocit nejen ze samotného svetru, ale také proto, že podpořili dobrou věc. Z každého prodaného kusu totiž Microsoft věnuje 20 dolarů neziskové organizaci Girls Who Code, která usiluje o snížení genderových rozdílů v IT. Podporuje proto vzdělání žen v oblasti programování.
 
Microsoft začal „ošklivé“ svetry nabízet neveřejně poprvé v roce 2018. Loňská verze svetru s motivem Windows XP byla doručována v obalu, který připomínal původní krabicovou verzi operačního systému.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář