www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním

Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním
, , aktualita
Microsoft představil módní kolekci, po které se jen zaprášilo. Na trh se totiž dostal limitovaný počet kusů vánočních svetrů s velmi netradičními motivy. Část z prodejní ceny šla navíc na dobročinné účely.
K oblíbeným
reklama
Na svetry se soby zapomeňte, letos totiž frčí pletené kousky s motivy Windows. Alespoň mezi fanoušky Microsoftu, kteří si exkluzivní kolekci #WindowsUglySweater rozebrali za pár hodin. Americký softwarový gigant sice nabízel „ošklivé“ svetry již v minulosti, ale pouze pro své skalní fanoušky. Tentokrát se tyto neobvyklé módní kousky objevily v oficiálním obchodě Xbox Gear, kde ovšem většina z nich nevydržela ani den. Omezený počet kusů totiž zákazníci velmi rychle vykoupili.
 
 
Kolekce obsahovala hned tři designy inspirované legendárními produkty od Microsoftu: Malováním, Windows XP a 95. První ze svetrů obsahuje motivy spreje, kapátka a dalších ikon ze známého grafického editoru, který chtěl Microsoft v roce 2017 definitivně odstranit z Windows, ale po odporu zákazníků od tohoto kroku ustoupil. Nechybí dokonce ani tlačítko nabídky Start.
 
 
Další ze svetrů (vlastně loňský model) připomíná Windows XP, jeden z nejpopulárnějších operačních systémů všech dob. Modro-zelené provedení evokuje výchozí pozadí s krajinkou, okolo se nachází také motiv kurzoru myši. Svetru ovšem dominuje velké logo Windows, stejně jako v případě posledního kousku z kolekce inspirovaného Windows 95 v modro-bílém provedení. Všechny tři svetry byly dostupné ve velikostech SM až 3XL.
 
 
Aktuálně jsou vyprodané všechny varianty i velikosti. Není ovšem vyloučeno, že má Microsoft ve skladu připravenou ještě další várku svetrů. Na stránkách můžete vyplnit e-mail, na který vám přijde upozornění v případě opětovného naskladnění produktu. Velmi jistě se svetry objeví na eBay a podobných platformách. Přece jen omezený počet kusů vždy dává prostor pro překupníky, kteří potom mohou nedostatkové zboží prodávat za vyšší ceny.
 
V oficiálním e-shopu Xbox Gear stál svetr 70 dolarů, v přepočtu 1 500 Kč. K tomu si Microsoft účtoval dalších 26 dolarů, tedy asi 570 Kč, za dopravu do EU. Pokud k tomu připočítáme ještě DPH a případně další poplatky, vystoupá cena svetru dost vysoko. Zákazníci mohou mít hřejivý pocit nejen ze samotného svetru, ale také proto, že podpořili dobrou věc. Z každého prodaného kusu totiž Microsoft věnuje 20 dolarů neziskové organizaci Girls Who Code, která usiluje o snížení genderových rozdílů v IT. Podporuje proto vzdělání žen v oblasti programování.
 
Microsoft začal „ošklivé“ svetry nabízet neveřejně poprvé v roce 2018. Loňská verze svetru s motivem Windows XP byla doručována v obalu, který připomínal původní krabicovou verzi operačního systému.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala