reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft začal prodávat druhou verzi Windows Intune

18.10.2011, Jan Vítek, aktualita
Microsoft začal prodávat druhou verzi Windows Intune
Přesně jak Microsoft v září slíbil, začal u nás tento měsíc prodávat již druhou verzi cloudové služby Windows Intune, která slouží ke správě a zabezpečení pracovních počítačů na dálku, k čemuž není potřeba mít vlastní serverovou infrastrukturu....
Přesně jak Microsoft v září slíbil, začal u nás tento měsíc prodávat již druhou verzi cloudové služby Windows Intune, která slouží ke správě a zabezpečení pracovních počítačů na dálku, k čemuž není potřeba mít vlastní serverovou infrastrukturu. Hlavní novinkou druhé verze je možnost instalovat na počítače na dálku aktualizace od Microsoftu i třetích stran, takže není potřeba za daným počítačem cestovat, z čehož plynou jasné výhody.

Druhá verze Intune je k dispozici v lokalizované podobě a zahrnuje také vylepšený reporting údajů o hardwarových konfiguracích, jenž má být přehlednější, pak je tu možnost provádět kompletní softwarové inventury, zadávat OEM licence, FPP licence nebo licence pro software třetích stran a ty pak porovnávat s aktuálním stavem softwaru instalovaného na klientských počítačích.

Dále může administrátor pomocí Intune spouštět antivirové kontroly, nechat klientský počítač restartovat, měnit nastavení parametrů téměř 400 událostí, atp. Samotná administrátorská konzole byla postavena na Microsoft Silverlight podporující drag'n'drop, kontextové menu a další pomůcky pro snadnější ovládání.

Služba v sobě zahrnuje upgrade na systém Windows 7 Enterprise i bezpečnostní řešení pro stanice a její zkušební verzi si můžete stáhnout přímo od Microsoftu (viz zdroj).

Zdroj: TZ Microsoft
reklama