Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge

Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge
, , aktualita
Čas klasického prohlížeče Microsoft Edge založeného na původním enginu se nachýlil. Microsoft se rozhodl, že začne na všechna PC se systémem Windows 10 postupně instalovat novou verzi Edge, která je založena na Chromiu. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft začal už před několika měsíci postupně rozšiřovat prohlížeč Edge založený na enginu Chromium konkurenčího Googlu, ovšem to činil dosud pomalu a opatrně. Nyní se ale rozhodl, že je čas na široce pojatou aktualizaci, která se tak bude už týkat všech PC se systémem Windows 10. Nejdříve by se ovšem měl nový Edge instalovat na počítače s nejnovější verzí systému a až později na ty starší, a to ve všech případech pomocí Windows Update. 
 
 
Microsoft se až do roku 2018 snažil konkurovat především prohlížeči Chrome firmy Google, na jehož engine Chromium mezitím přešly některé další známé prohlížeče, jako například Opera. Na konci roku ale Microsoft kapituloval a ohlásil, že verzi Edge s enginem EdgeHTML přestane vyvíjet a namísto toho přijde s Edge založeným na Chromiu, který se ale bude snažit jít vlastní cestou, co se týče funkcí a celkové podoby.  
 
Nový Edge pak Microsoft nabízí už od ledna tohoto roku v rámci aktualizací, ovšem kdokoliv si jej pochopitelně mohl sám stáhnout a nainstalovat ručně. Zajímavé ale je, že lidé provozující poměrně starou verzi Windows 10 1803 (April 2018 Update) získali novou verzi automaticky, a to aby Microsoft prý mohl na jejich vzorku sledovat, jaké případné problémy to přinese. 
 
Nyní už bude nový Edge postupně instalován na všechny verze od 1803 až po letošní 2004 (May 2020 Update) a každý může jednoduše identifikovat příslušnou aktualizaci s označením KB4559309. Půjde tak v podstatě o instalaci zbrusu nového prohlížeče do systému, takže bude třeba v rámci tohoto procesu počítat s přesunem oblíbených stránek, uložených hesel a jiných dat ze starého prohlížeče do nového. To by snad mělo probíhat bez problémů, ale lepší bude se případně pojistit třeba pomocí bodu obnovení systému. 
 
Návrat ke staré verzi po provedení aktualizace na novou také prý nebude možný, alespoň ne oficiální a běžnou cestou. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů