Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge

Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge
, , aktualita
Čas klasického prohlížeče Microsoft Edge založeného na původním enginu se nachýlil. Microsoft se rozhodl, že začne na všechna PC se systémem Windows 10 postupně instalovat novou verzi Edge, která je založena na Chromiu. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft začal už před několika měsíci postupně rozšiřovat prohlížeč Edge založený na enginu Chromium konkurenčího Googlu, ovšem to činil dosud pomalu a opatrně. Nyní se ale rozhodl, že je čas na široce pojatou aktualizaci, která se tak bude už týkat všech PC se systémem Windows 10. Nejdříve by se ovšem měl nový Edge instalovat na počítače s nejnovější verzí systému a až později na ty starší, a to ve všech případech pomocí Windows Update. 
 
 
Microsoft se až do roku 2018 snažil konkurovat především prohlížeči Chrome firmy Google, na jehož engine Chromium mezitím přešly některé další známé prohlížeče, jako například Opera. Na konci roku ale Microsoft kapituloval a ohlásil, že verzi Edge s enginem EdgeHTML přestane vyvíjet a namísto toho přijde s Edge založeným na Chromiu, který se ale bude snažit jít vlastní cestou, co se týče funkcí a celkové podoby.  
 
Nový Edge pak Microsoft nabízí už od ledna tohoto roku v rámci aktualizací, ovšem kdokoliv si jej pochopitelně mohl sám stáhnout a nainstalovat ručně. Zajímavé ale je, že lidé provozující poměrně starou verzi Windows 10 1803 (April 2018 Update) získali novou verzi automaticky, a to aby Microsoft prý mohl na jejich vzorku sledovat, jaké případné problémy to přinese. 
 
Nyní už bude nový Edge postupně instalován na všechny verze od 1803 až po letošní 2004 (May 2020 Update) a každý může jednoduše identifikovat příslušnou aktualizaci s označením KB4559309. Půjde tak v podstatě o instalaci zbrusu nového prohlížeče do systému, takže bude třeba v rámci tohoto procesu počítat s přesunem oblíbených stránek, uložených hesel a jiných dat ze starého prohlížeče do nového. To by snad mělo probíhat bez problémů, ale lepší bude se případně pojistit třeba pomocí bodu obnovení systému. 
 
Návrat ke staré verzi po provedení aktualizace na novou také prý nebude možný, alespoň ne oficiální a běžnou cestou. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře