www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil kódy MS-DOS a Word

Microsoft zveřejnil kódy MS-DOS a Word
, , aktualita
Microsoft se rozhodl zveřejnit zdrojové kódy operačního systému MS-DOS 1.1 a 2.0 a vedle toho také Microsoft Word for Windows 1.1a. Ty jsou tak nyní volně ke stažení, takže se každý na může podívat.
K oblíbeným
reklama
Microsoft dal tedy k dispozici zdrojové kódy MS-DOS 1.1 a 2.0 a Word for Windows 1.1a, a to prostřednictvím Computer History Museum v Mountain View, Kalifornii. Stačí si tedy zajít na stránky muzea a kódy si stáhnout, přičemž ty jsou pochopitelně určeny jen pro vlastní potřebu a není dovoleno je publikovat jinde nebo je dokonce využívat pro komerční účely.

Firma také své oznámení doplnila o stručnou historii tohoto softwaru. MS-DOS byl originálně přejmenovaný 86-DOS ze srpna 1980, který napsal Tim Paterson ze Seattle Computer Products. Jeho operační systém Microsoft v březnu 1981 koupil za 75000 USD a Patersona zaměstnal. První verze Wordu pak byla vypuštěna v roce 1983 pro DOS, kdy konkurovala softwaru WordPerfect. Mnohem větší úspěch ale zaznamenal Word for Windows, který přišel až v roce 1989.

V době prvního MS-DOS měl Microsoft přitom méně než 100 zaměstnanců a zdrojový kód jeho systému nezabíral ani 300 kB. Dnes je Microsoft softwarovou firmou světového formátu, jejíž operační systémy jsou zdaleka nejrozšířenější a velmi populární jsou také její kancelářské Office, kterých dnes používá více než miliarda uživatelů. Ovšem je to také firma, která musí i přes svou obrovskou základnu uživatelů bojovat o svou budoucnost, která je ohrožena mobilními zařízeními, kde vládne Google a Apple s jejich Android a iOS.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů