www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mighty je webový prohlížeč v cloudu. Za přemrštěnou cenu

Mighty je webový prohlížeč v cloudu. Za přemrštěnou cenu
, , aktualita
Zpomalující webový prohlížeč trápí řadu uživatelů. Podle autorů projektu Mighty by mohlo být řešením streamování z cloudu, stejně jako v případě her. Služba ovšem vzbuzuje řadu pochybností, a to hlavně kvůli ceně předplatného.
K oblíbeným
reklama
Aktuálním trendem, který by v budoucnu mohl zcela změnit svět videoher, je jejich streamování z cloudu. Uživatel doma nepotřebuje výkonný herní stroj, ale může si zahrát i na kancelářském notebooku nebo dokonce smartphonu. V budoucnu bychom mohli podobně streamovat i patrně nejdůležitější aplikaci, kterou používáme na svých počítačích – webový prohlížeč. Alespoň v to věří startup Mighty. Jedním z důvodů by měly být i zvyšující se nároky prohlížečů na výpočetní výkon. Tím, že většinu práce přesunete na výkonný cloudový server, nebudete zatěžovat hardware svého počítače. Bez ohledu na to, zda otevřete desítky karet nebo budete sledovat videa ve 4K.
 
 
Pro uživatele to znamená nejen ušetřené peníze za upgrade hardwaru, ale díky menší zátěži komponentů také tišší provoz a v případě notebooků dokonce delší výdrž baterie. Naopak neobejdete se bez dostatečně rychlého a stabilního připojení k internetu – Mighty doporučuje rychlost alespoň 80 Mb/s, která rozhodně není standardem. V budoucnu by měla být služba optimalizována tak, aby lépe fungovala s připojením alespoň 20 Mb/s. Vzdálený webový prohlížeč údajně získá gigabitové připojení a bude mít vyhrazeno 16 GB paměti a ekvivalent 16 virtuálních CPU na frekvenci až 4 GHz.
 
Služba integruje také některé funkce navíc, jako je odstranění souborů cookies a rušivé reklamy, automatické upozornění na schůzky přes Zoom nebo rychlé vyhledávání v Dokumentech Google. Můžeme předpokládat, že kromě upgradu serverů budou přidávány i další doplňkové funkce. Klient je zatím dostupný pro macOS a k jeho využívání potřebujete pozvánku. V cloudu běží webový prohlížeč založený na osvědčeném jádru Chromium. Asi nikoho nepřekvapí, že služba není zdarma. Přesto asi jen málokdo bude chtít platit měsíčně 30 dolarů (skoro 650 Kč bez DPH) za streamování webového prohlížeče. A k tomu ještě dostatečně kvalitní připojení.
 
Pokud někdo bude ochotný tuto částku platit, pravděpodobně si může dovolit upgrade počítače. Nutno dodat, že cena předplatného zatím nebyla oficiálně potvrzena. V každém případě si Mighty se svou novou službou věří. Obavy může vzbuzovat také bezpečnost. Startup sice tvrdí, že šifruje veškerá data včetně stisků kláves, která jsou potom uložena na virtuálním stroji izolovaném od ostatních uživatelů. Na druhou stranu autoři přiznávají, že jejich cloud zatím postrádá certifikaci HIPAA nebo SOC-2. Alternativou může být virtuální desktop, který kromě prohlížeče nabízí i další aplikace a služby z Windows nebo jiného operačního systému.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek