reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Milan Šurkala

| Digimanie, Svět mobilně, TV Freak
Registrace: 12.10.2004
Komentářů: 4373, score 1.4 | Digimanie: 6596/1.3 | Svět mobilně: 386/1.0 | TV Freak: 30/1.0
Účast v Expertiádách: 3 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Panasonic Lumix DMC-FZ7

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 26.3.2019 s hodnocením +25:
Tak si přečti ten článek a dojde ti, co je špatně.

11, A kdo nutí média být v agregátorech zpráv? Do Google News se musíš dobrovolně hlásit a žadonit, abys tam mohl být. Tedy Google tvou žádost může klidně i zamítnout ­(což se stává běžně a znám případy webů, které to musely zavřít, protože se bez Google News prostě nebyla schopna dále uživit­). Takže pokud média nechtějí být v Google News, tak proč se tam proboha dobrovolně hlásí? Jiné agregátory obvykle pracují s RSS kanály, které ta média opět dobrovolně publikují na svých stránkách. Tak pokud nechtějí být v agregátorech, proč proboha publikují dobrovolně svůj RSS kanál? Pokud médiím vadí zveřejnění úryvku článku a odkaz na něj, tak proč to proboha dobrovolně zveřejňují na Twitteru a Facebooku či jiných sociálních sítích? Zveřejnění úryvku slouží médiím jako reklama, bez toho jim klesne návštěvnost. Odkaz je pro média služba, ne naopak ­(na Google News dokonce není ani žádná reklama­). Nikdo tady přeci nekopíruje celý článek a nevydává ho za svůj.

13, Sám požadavek zabránění publikace nelegálního obsahu samozřejmě není špatný, problém je v tom provedení, a že to nelze technicky dostatečně dobře provést. Takže si užij, žes tu mohl napsat tento tvůj komentář a názor, protože by se dost dobře mohlo stát, že až vstoupí v platnost Článek 13, tak už si ho nenapíšeš. Já totiž po tobě fakt nebudu kontrolovat ­(a asi ani nikdo jiný­), zda jsi tam náhodou nenapsal něco, co podléhá copyrightu.
Komentář z 18.5.2021 s hodnocením +21:
Pokud jsem ho správně pochopil, mluvil o něčem jiném. Jde o to, že příznivci kryptoměn hlásají jako hlavní jejich výhodu to, že nejsou na ničem závislé, jsou mimo oficiální finanční systém, dosah oficiálních složek a regulací, ale tato výhoda je výhodou jen do toho okamžiku, kdy jim absence regulace přestane hrát do karet. Jinak řečeno, dokud absence regulace způsobuje růst jejich majetku, je vše v pořádku, ale jakmile je tatáž absence regulace o majetek připravuje, už je totéž najednou špatně.
Komentář z 19.6.2019 s hodnocením +14:
Je zajímavé, že tě zajímají jen tyto dva testy. To, že v ostatních má 60 % výkonu, což odpovídá rozdílu počtu jader, tě nezajímá, stejně jako test, kde má Intel pouze 5% výkon proti AMD. Ale kdyby AMD mělo 5% výkon proti Intelu, žil bys z toho a plácal to do každé diskuze AMD vs. Intel ještě v roce 2040.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 26.8.2020 s hodnocením -9:
A co takhle se na to povídat naopak? Máš standardní verzi s plnohodnotnou nádrží a se slevou můžeš mít levnější verzi, která bude mít omezený objem, který lze případně elektronicky odblokovat. A dostaneš se na cenu verze s plnohodnotnou nádrží.
Komentář z 12.6.2020 s hodnocením -9:
Chápu tvou připomínku, nicméně jsou to dvě trochu odlišné věci. Video, které diskutuje, vzdělává nebo se jinak zabývá otázkou rasismu, případně podporuje jednu skupinu ­- nebavme se teď o tom, zda je správné nebo ne selektivně někoho takto podporovat ­(1­), je přeci něco trochu jiného než nenávistné rasistické video ­(2­), které je předmětem diskuze ve videu ­(1­). Tím, že diskutuješ rasismus, přeci ještě nutně nepovyšuješ jednu rasu nad druhou. Jsou to poněkud odlišné věci. Což ale neznamená, že ­(1­) nemůže sklouznout do ­(2­). ­(1­) řeší něco jiného než ­(2­), takže si přímo neprotiřečí.
Komentář z 26.1.2022 s hodnocením -8:
Tohle jsme tu řešili už tolikrát, že to přestává být vtipné. Poskládejte si podobný notebook jako ten u Applu za 5500 EUR a podívejte se na cenu, kterou to bude mít u AMD­/Intelu. Ano, Apple bude dražší, ale ani zdaleka to nebudou násobné rozdíly. A pokud se podíváme např. na nejlevnější Macbook Air, tak sice najdeme i levnější notebooky u konkurence podobného ražení, ale budou mít stejný výkon? Ten mobil za 1800 EUR, má vůbec nějaký ekvivalent v Androidu? Má nějaký Android 1TB úložiště?

A tyhle částky platí spousta lidí. Třeba proto, že celý ten ekosystém velmi dobře funguje, a když od Applu mají tablet, telefon i Mac­/Macbook, kde se to všecko bezproblémově synchronizuje, funguje to rychle, vše je jednolité, neřeší rozdíly ovládání mezi značkami a produkty,... tak to ve výsledku ­(zejména u profesionálů­) kvůli jednoduchosti vyjde i levněji. To nemusí být magor, ale třeba člověk, který si váží svého času. A je ochoten si za to ­(a nejen to­) připlatit 30%.