www.svethardware.cz
>
>
>

Minisforum nabídne malinký počítač ve stylu NUC se samostatnou grafikou

Minisforum nabídne malinký počítač ve stylu NUC se samostatnou grafikou
, , aktualita
Minisforum, výrobce malých PC, už dobře známe, neboť ten má ve své nabídce už nejeden zajímavý model ve stylu Intel NUC. Nyní přidává další, a to EliteMini H13G, který je i přes svou prostorovou nenáročnost vybaven samostatnou grafikou. 
K oblíbeným
reklama
Minisforum EliteMini H13G tak přichází v podobě PC s objemem jen 1,3 litru a rozměry 154×153×62 mm. Založen je na platformě Intel s výběrem procesorů Intel Core i5 9400F/i5 9500F/i7 9700F a co se týče grafické karty, pochopitelně nejde o žádný trhač asfaltu. Jedná se o GeForce GTX 1050 Ti, takže pokud jde o AAA hry, ty si asi zahrajeme i ve Full HD, ale budeme muset značně omezovat detaily, a to i kvůli 4GB framebufferu. 
Na tak malé PC jde ale o velice slušnou výbavu s grafickým výkonem, jejž bychom u integrovaných grafických čipů hledali marně. Ostatně celkový příkon tohoto PC tvořený především procesorem a grafikou může dosáhnout 150 W, takže není divu, že zvláštní důraz byl kladen na výkonné chlazení. 
 
 
Výrobce v tiskovce mluví o nabídce procesoru se šesti až osmi jader, a to samozřejmě bez Hyperthreadingu, protože jde ještě o 9. generaci Core, a to v desktopové verzi. Ve spojení s grafiku kalibru 1050 Ti jsou takové procesory ale více než dostatečně výkonné a i tak lze počítat s tím, že chladič vybavený dvěma ventilátory a čtyřmi heatpipe bude mít co dělat. 
 
 
Minisforum EliteMini H13G přicházejí jako barebone, takže paměti (až DDR4-2666 MHz) si musíme sehnat sami, a to v SO-DIMM verzi. Podporována je kapacita až 64 GB a dále tu máme pozice pro 2,5" SATA zařízení, M.2 SATA i NVMe s PCIe 3.0 x4 a také slot pro TF Card. A že tu jsou desktopové procesory, rovněž si můžeme objednat verzi bez CPU.
 
 
Výbava je tak velice slušná a to jsme ještě nezmínili kartu Intel WiFi 6 (802.11ax) se slibovanou propustností až 2,4 Gb/s. Nový počítač je už k dispozici na stránkách výrobce Minisforum,
 přičemž verze bez CPU, RAM i úložných zařízení přijde na 399 USD. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář