reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Mirek55 (3)
Záleží jen na skutečné životnosti a odolnosti proti požáru toho několikatunového akumulátoru, takže uvidíme. Uvedu příklad extrému ­- i kdyby tam dali prasácký olověný akumulátor, tak by to bylo ekologické pokud by vydržel fungovat 50 let.
Odpovědět0  0
Ani na hraní her. CPU­-GPU je většinou tak rozžhavený, že by sis moc dlouho nezahrál. Je to čistá oblbovačka.
Odpovědět4  1
Mám autonomní Teslu jen s kamerami nebo autonomní Hondu s kamerami, lidarem a radarem. Ta Honda má hned mnohem větší potenciál a je skoro umění tenhle náskok ztratit. Budeme diskutovat i o užitečnosti radaru v letadlech? Vždyť přece pilotovi stačí oči a většina nemá vždy pravdu, ne?
Odpovědět0  0
„nehoda z důvodů, že něco neviděl je hodně vzácná.­"

To snad nemyslíš vážně. Radar­/lidar má o dost větší dosah, vidí dále a tudíž může i dřív reagovat. Brzdná dráha i z normální devadesátky je hodně dlouhá a každé její zkrácení se počítá.
Odpovědět1  0
Škoda, že to je už autonomní, v takové krajině bych dělal strojvedoucího i za minimální plat.
Odpovědět0  0
Ještě jednou pro méně chápavé. NEJDE O MNĚ NEBO TEBE, ALE O VĚTŠINU AUTONOMNÍCH SYSTÉMŮ V BRANŽI!!!

Možnost, že by to autonomní auto vybavené radarem mohlo napálit do stojícího blikajícího auta, protože bliká, mě ani nenapadla ­- to je opravdu chyba Tesly a ne vlastností radaru.
Odpovědět2  2
To není pravda, Havel nebyl jen pasivní oběť tradičního amerického nátlaku, on byl zbytečně aktivní.
https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Dopis_osmi
Přitom stačilo aspoň držet hubu a být neutrální.
Odpovědět0  4
Nechtěl jsem to napoprvé říct na plnou hubu, ale výsledky ­(nehody­) autopilotů Tesly mluví samy za sebe. Radar­/lidar nějaké policejní blikačky nijak nerozhodí.

„To je otázkou. Sám tvrdí, že ty další senzory, které ​­"vidí více​­", vnášely do systému paradoxně více chyb. Mně osobně se to také moc nezdá...­"

V článku je něco o šumu a ne přímo chybách. Mně se to naopak zdá logické, že více informací, navíc různého charakteru, klade vyšší důraz na vhodné zpracování a když se vhodné zpracování nedaří, tak je tu ten šum. Ono to není o mě, ale o tom, že Tesla jde v tomhle proti zdi a přijde mi lepší řešení např. Toyoty­/Hondy, protože ten argument, že lidem taky stačí jen oči je vyloženě debilní. Stačí se kouknout na systémy nočního vidění u lepších aut ­- řidiči to dá „lepší oči­" a nikdo nepochybuje o přínosu. Teda až na Muska...
Odpovědět2  2
Právě proto se většina dražších aut snaží tento problém řešit.
Odpovědět1  0
Asi jde o prachy, jinak si tuhle debilitu Muska nedokážu vysvětlit. Podstatnou výhodou přístrojů je, že dokážou vidět i mnohem lépe než lidé a pokud tohle někdo nechce využít, tak dělá velkou chybu. Např. noční oslňování protijedoucími vozidly jde kombinací přístrojů úplně vyrušit, ale jen s kamerami budete mít stejný problém jako mají oči. Spoléhat se na takhle blbě vybaveného autopilota může jen sebevrah.
Napsal bych to i kdyby ten jejich autopilot fungoval výrazně lépe než dnes funguje ­- základní problém nikdy neochčijou.
Odpovědět5  2
Ne nechci, jaká pravidla jsem porušil, v čem lžu? Cituj mě.
Odpovědět2  7
LGA 1700 ­- ohnutý heatspreader, ojeb atom jádra a nástupce co bude zastaralý už v den vydání. A to se vyplatí! Zen 4 snad přinese něco nového.
Odpovědět8  2
Těm co zažili orientaci na Západ za Jelcina se nelze divit. Ono je to jako s Běloruskem a Lukašenkem. Před ním byla inflace v Bělorusku kolem 1800 % ­(slovy tisícosmset ­- není tam nula navíc­), jenže tohle na ČT neříkají a jen zkonstatují že Lukašenko je bubák. Propaganda je všude.
Odpovědět1  10
Všichni rusobijci apod. hrdinové by si měli uvědomit, že základem a neoddělitelnou součástí spravedlnosti ­(či dokonce vyšší spravedlnosti ­- morálky­) je objektivita. Vemte si ten obrovský paradox ­- Havel jako nezpochybnitelný maják morálky pro část obyvatelstva souhlasil s bombardováním Srbska a s pozdější jasně protiprávní invazí do Íráku. Srovnejte si jen tyto 2 akce ­(bylo jich víc­) s dnešní situací na Ukrajině a zjistíte jak moc je většina veřejnosti zmanipulovaná a neobjektivní. Ta hysterie je směšná.

Spravedlnost není o tom, že když někoho zastřelím, tak soudíte dle národnosti či politické orientace oběti a pachatele a je smutné, že zrovna lidé co se ohánějí svým demokratickým smýšlením, tuto jednoduchou věc nechápou a vesele ignorují.
Odpovědět7  9
S velkou pravděpodobností 4 plotny proti těmhle 9 plotnám. To se musí projevit.
Odpovědět0  1
Protože ten tvůj má 5 400 ot.­/min a určitě méně jak 9 ploten. S počtem ploten, vyšší hustotou zápisu a vyšší rychlostí otáčení se životnost snižuje a vyjímky jen potvrzují pravidlo. V NAS nejsou HDD tak zatěžované jako třeba systémový disk nebo disk kde jsou data na práci ­(střih filmů, práce s fotkami­).

Mimochodem, dnešní WT Red 4TB byl uveden před 2 roky a 70k hodin je 8 let nepřetržitého provozu, tak nevím no. Kolikaplotnovou verzi máš?
Odpovědět0  1
V Itálii umírá automobilový průmysl, tak se chtějí ještě více zadlužit, aby tam měli něco jako náhradu. Asi netuší, že to zdaleka nebude stačit.
Odpovědět1  0
Ty seš teda znalec. Děláš si srandu?
Odpovědět0  1
Tohle by se patentovat nemělo. Jestli je PC vodotěsný nebo ne, to nemá být součástí patentu. Odlišnost patentu kvůli konektorům je ještě větší kravina.
Odpovědět3  0
Poměr ty vole... Kolik lidí používá FIAT měnu a sušičku a kolik bitcoin?
Odpovědět2  3
Problém je, že pomůže málo. Proto to měli vydat s prezentací v jiných programech nebo to do AM4 vůbec nevydávat.
Odpovědět1  3
Proč to sakra prezentují jako herní CPU, když si to na hry koupí jen idiot? Myslí si, že jsou hráči idioti? Všichni určitě ne. Tohle je CPU pro uživatele co používají SW co tuhle megacache umí dobře využít. Marketingová oddělení zneužívají u mnoha přiblblých výrobků označení „herní­" až je to hráčům odporné a tenhle CPU má tu odpornost nadohled.
Odpovědět1  7
Vždycky jsem kvůli životnosti kupoval HDD co měly max. 2 plotny. Naštěstí nemám tak extrémní nároky na kapacitu, abych byl pro tohle zákazník. Tohle asi nevydrží 60 tisíc hodin provozu jako jsem viděl u jednoho staršího HDD.
Odpovědět0  2
Šance jak se zbavit amerického dolaru? Tak to přijde převrat v Mexiku dřív než na Ukrajině.
Odpovědět0  1
Něco na úrovni dnešní Intel UHD 710 a i nějaký hry na tom půjdou díky lepším ovladačům AMD.
Odpovědět4  0
Doba už je taková. Bez iGPU se PC hodně prodraží a spotřeba extrémně vzroste. Mám peníze na to, abych spotřebu PC vůbec neřešil, ale ceny grafik a jejich spotřeba jsou i pro mě těžko tolerovatelné. Např. to ticho je k nezaplacení. Nejsem hardcore hráč co musí mít 4K při víc jak 100 fps.

Green Deal padne kvůli Rusku ­(děkuji­) jen částečně, ta sebevražedná bruselská politika si další cestičky najde a elektřina bude luxusnější zboží než je dnes. V Číně budou vesele napájet stále více prosperující těžký průmysl a my v EU budeme trpět pod nikým nevolenými greenpissy.
Odpovědět6  7
Micron má velké zásoby neonu a má i jiné zdroje. ASML má zase směšně malou spotřebu neonu. Všiml si někdo zdražení komponent po obsazení Krymu? A o tom to je...
Odpovědět0  1
„pokud se spotřebou roste výkon tak to není nic proti ničemu.­"

Bereš drogy? Co je tohle za kravinu? Nízká spotřeba je občas nutná a nebo ji někdo prostě chce.
Odpovědět0  0
Náhodou, taková americká wikipedie je zatím bez propagandy, alespoň v té české a anglické verzi. Hodně nepěkných věcí z dějin USA se tam člověk dozví.

Amíci anektovali území v roce 1846 ­- Texas. A ještě později Hawaj v roce 1898.

Ovšem ta otázka je tradičně pitomá. Stačí se kouknout, kolik sousedů má Rusko a kolik USA a taky si uvědomit, že zabrání území není žádná tragédie, narozdíl od rozpoutání války americkými vojáky nebo jejich vazaly. Pokud by amíci válčili v Íráku nebo Vietnamu stejně jako Rusové na Krymu nebo teď na východě Ukrajiny, tak bych proti nim neřekl ani prd.
Odpovědět1  0
V klidu, je lepší útočit na banderovské sousedy než útočit klidně přes půlku planety na země, které ani nemají potenciál k ohrožování ­- ulhaná propaganda si ten potenciál vymyslí.
Odpovědět1  2
AMD má čistokrevné osmijádro se samými velkými jádry 8c­/16t na 1,8 GHz při 15W. Intel podle těch frekvencí zřejmě chystá nějakou retro edici na oslavu Pentium III.
Odpovědět4  2
Jo, ve spotřebě překonají zcela určitě, jelikož Apple M1 Pro žere max. 35W jako celek. Ať jdou s těma všema turbama do marketingové perdéle!
Odpovědět3  3
Kdyby se křemíkem tolik neplýtvalo na kraviny a zbytečně se neničil, tak tyhle problémy nejsou. Víte kolik tun stále v pohodě využitelných čipů se ročně sešrotuje? Hodně!
Odpovědět0  1
Chování Microsoftu je nedůvěryhodné a trapné. Jsem rád, že už se od jeho produktů čím dál víc vzdaluji.
Odpovědět3  5
Velká neznámá je vývoj hraní na jabku na vlastním GPU. Předpokládám rozkvět, jde jen o to jak rychlý.
Odpovědět0  1
Vzpomínáte na Fermi?
https:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-geforce­-gtx­-480­-v­-testech­/29429­-12

Kdo jí v PC měl a neměl opravdu highend skříň tak trpěl. A to prosím měla TDP „jen­" 250W.
Odpovědět4  0
Kartu se spotřebou 300W a více s nemožností ji podvoltovat­/podtaktovat bych na hraní koupil za 5 tisíc Kč max. Měl jsem jednu co žrala kolem 280W a stačilo.
Odpovědět5  0
Dilema mezi levnějšími CPU do LGA 1700 a čímkoliv do AM4 je tímto vyřešeno. Děkuji Intelu a doufám, že AMD přece jen nabídne i něco levnějšího s iGPU než dosud. Athlon 200GE za 2000 Kč je už trochu zastaralý.
Odpovědět2  3
„Však dnešní telefony mají výkon jako počítače, stačí si koupit dok na telefon, ten spojit s monitorem a máš malý počítač.­"

OK, tak mi doporuč konkrétní mobil a dokinu pro monitor, myš a klávesnici a to vše s výkonem alespoň na úrovni 15W osmijádra AMD. Žravější APU vynechám, abych tě tolik netrápil.
Odpovědět2  1
Nejobjemnější součástkou je někdy akumulátor. Schovat 15W APU do těla mobilu by bylo nezodpovědné.
Odpovědět2  0
Nauč se číst a nefabuluj.
„Za jeden či dva roky bude každý počítač stejný nebo tenčí jak dnešní Macbook Air. Proč ne?­"

Protože spotřeba tolik neklesá? Protože se výrobci nechtějí vzdát levnějších plastů?
Odpovědět3  1
Dám sem citaci z 11 let starého rozhovoru s šéfem Nvidie. Dyžtak si ho najděte celý, stojí za to.

nVidia: x86 nebo ARM? Na tom už nezáleží

„Co se týče výkonu, jak na tom bude ARM proti x86 za dva tři roky, kdy tu bude Windows 8?

Myslím, že rozdíly budou velmi výrazné. Procesory x86 jsou velmi výkonné, ale poslední procesor má nějakých 80 W, to je jak jaderná elektrárna proti telefonu. Takže myslím, že budoucí počítače budou spíš velké jako telefon, než jako dnešní notebook. Za jeden či dva roky bude každý počítač stejný nebo tenčí jak dnešní Macbook Air. Proč ne? Takže x86 bude mít nadále své místo, výkonné počítače, servery a podobně. Stejně budou mít své místo i ARMy.­" ­- řečeno v roce 2011­-

Předpověď nevyšla, „budoucích počítačů velkých jako telefon­" co měly příjít běžně už v roce 2013 jsme se nedočkali ani v roce 2021. Stále se prodávají stejně velké notebooky, jen o něco tenčí, ale pod úroveň Airu se běžně nedostávají ani o mnoho let déle.

Celkově už nvidii ohledně ARM CPU nevěřím, měli dost času i peněz a reálný produkt zde dosud není. Jsem tudíž rád, že ARM bude mimo nVidii. Reálný produkt je nějaká konkurence AMD­/Intelu ­- notebook nebo deska s CPU­/APU pro desktop.
Odpovědět3  1
Tohle mi stačí. I když pár zajímavých procesorů do LGA 1700 existuje, tak kvůli tomuhle raději AM4, byť třeba i za příplatek. Nejdřív pasta šedivka, pak ohýbající se PCB u Skylake, protože ojeb prostě musí být a teď tady máme bizarní verzi ­- dodělej doma, i když nevíš proč přesně. Jsem na AMD od Socketu A a nikdy jsem takovéhle ojeby nezažil.
Odpovědět1  1
Budou mít lepší efektivitu než starší notebooky za stejný ranec a taky se objeví i nižší verze, které už za ranec snad nebudou. Ono je dneska ve zvyku úmyslně kazit lowend­-nižší mainstream, ale pro normálního smrtelníka co upgraduje­/kupuje nový PC až když ten starý úplně chcípne po min. 5 letech, tam nějaký malý posun ve výkonu vždy je.
Odpovědět0  1
Pokud je podle někoho normální mít při práci s prohlížečem otevřené desítky tabů najednou, tak by se měl kouknout na své okolí. Normální to opravdu není, spíš je to bordel ­(normální člověk­) nebo norma u nějakého profesionála, který to tak musí mít ­(malý počet lidí z celkového počtu­).
Odpovědět0  1
Jenže taky násobně dražší. Měl jsem korporátní notebook s nízkotaktovaným Skylakem 2C­/4T ­(výkonově srovnatelné s tímhle moderním Celeronem­) a procesor měl pro kancl práci ještě dost rezerv. Stačilo 8GB RAM + SSD.
Odpovědět0  0
Vsadím se, že to spíš bylo nedostatkem RAM, chybějícím SSD nebo kombinací obojího. Člověk potřebuje zkušenost s hodně slabým CPU společně s velkou RAM a SSD ­- pak v drtivé většině případů pochopí, že CPU nebyl ten hlavní problém.
Odpovědět0  0
A pokud to jde tak čistým Lubuntu, protože to jde svižně i na Phenom II X2:­). Antivir+Win zpomaluje PC jako vir.
Odpovědět0  0
Teams jsou čistý odpad. Na to nepomůže ani Threadripper.
Odpovědět0  0
A k čemu mít otevřeno 50 tabů najednou a ještě k tomu většinu na facebooku? Já jsem max. na 12­-15 v situaci, kdy opravdu hodně hledám a porovnávám. Normál­-průměr je určitě pod 10.
Odpovědět0  1
Zbytečně to okecáváš. Nvidia si nemůže postavit 3,5x více fabrik než Intel, jak si jasně naznačil. Ona by totiž měla problém i s 0,5x počtem fabrik:­).
Odpovědět1  1
„Je zajímavé, jak lidem leží v žaludku Intel, který fabriky staví jak na běžícím pásu. Ale že Apple, AMD, nVidia, Broadcom, Qualcomm, MediaTek... nemají ani nestaví fabriku žádnou, to těm samým lidem nevadí. Jen pro srovnání ​­- Apple je 14x větší než Intel, nVidia je 3,5x větší než Intel, Qualcomm je stejně velký jako Intel, Broadcom je asi 1,2x větší než Intel.­" Radeček ­(vymyšleno jeho Ynteligentním mozkem­)

Tržní kapitalizace není to nejdůležitější pro vnímání velikosti v kontextu tohoto tvého příspěvku.
Např.
Nvidia Q4 2021 ­- čistý zisk 1,457 miliardy dolarů
Intel Q4 2021 ­- čistý zisk 4,623 miliardy dolarů

Konečně chápeš nebo si budeš dál hrát na Radečka­-Blbečka? Z čeho se staví fabriky? Z tržní kapitalizace nebo spíše ze zisku? Např. tržní kapitalizace Tesla Motors je obrovská, ale nemůže si za ní vytvořit ani polovinu R&D oddělení jako má Toyota.
Odpovědět2  1
Pro stát je v tomto případě větší a významnější firmou Škoda. Místo smajlíku se zeptej někoho, kdo rozumí ekonomice státu.
Odpovědět1  2
On Vám to Radeček a spol vysvětlí. Tržní kapitalizace je to nejdůležitější a AMD je teď větší firma než Intel, prostě má vyhráno, protože si Intel už nedovolí po ní šlapat. Naopak AMD se teď stane tou sviní a začne tuhle obrovskou výhodu využívat jako to dělal Intel. A nebo je to jinak?

https:­/­/www.svethardware.cz­/intel­-potvrzuje­-tower­-semiconductor­-bude­-jeho­/57075­/diskuze
Odpovědět0  3
Ovládej se ty primitive. Co je větší? Dražší Fabia RS nebo levnější základní Octavia? Tvůj výklad velikosti je jen tvůj. Normální člověk vnímá velikost firmy dle počtu zaměstnanců.
Odpovědět1  5
Tržní kapitalizace se hodně rychle mění a koukat jen na ní je píp. Proto se musí započítávat i jiné parametry, jako obrat nebo počet zaměstnanců.
Odpovědět1  5
nVidia je 3,5x větší než Intel? Těžko Anežko.
Odpovědět1  5
Do dnešní doby to ale zapadá. Elektrický „ekologický­" Hummer váží víc jak 4 tuny, tak proč ne toto.
Odpovědět3  1
Ano, ať mi nikdo neříká, že mu vadí zvuk 12cm větráku s kvalitními ložisky co má méně než 900 rpm. Lidi toužící po pasivně chlazených komponentách jsou často ti vystrašení z box chladičů na CPU ­(oprávněně ­- sám je vyhazuji­), ale neuvědomují si, že není větrák jako větrák. Taky pidi větráčky na některých grafikách nebo notebookové hrůzy jsou vyvolávači fóbie z větráků oprávněně.
Odpovědět1  0
„A pro finančního negramota ještě jedna poznámka. To, že se v Číně vyrábějí a prodávají nějaké škodovky, nemá pro ČR vůbec žádný význam. Daně z nich jdou Číně a zisky VW.­"

Pro finančního a technického negramota Radečka ­- díky úsporám z rozsahu jsi napsal kravinu. A jen tak mimochodem, některé komponenty­/sety komponentů pro Čínu se vyráběly v ČR. Ono to rozhodnutí vkročit se Škodou do Číny udělaly chytřejší hlavy než ty.
Odpovědět3  6
Jsi retardovaný? Jaký můj děda v JZD? Ten soused co dělal v JZD má obrovský dvoupatrový barák co by dnes stál asi 10 míčů a postavil ho i bez krádeží. Stejně jako půlka té vesnice, bylo to normální. Šmelit naftu, když měl Škodu 110 a široko daleko nic nejezdilo na naftu? A k čemu by mu byla ty inteligente? To až po 1989 se začla nafta krást. Končím diskuzi s praktickým negramotem a lhářem.
Odpovědět6  6
Do háje zvedni KONEČNĚ zadek z křesla a jdi se podívat do nějakéHO super­-hypermarketu. Spousta ovoce a zeleniny je ze Západu, i když existuje levnější český ekvivalent. Zahraniční vlastník toho obchodu upřednostňuje svoje lidi.

Tvoje logika v praxi kulhá na obě nohy. Žiješ v EU, kde zemědělské dotace logiku popírají. To je nadlouho, vzdělej se sám.
Odpovědět4  9
To srovnání je pitomé. NATO je přímo odpovědné za největší počty mrtvých v moderních dějinách. To není žádný můj dojem, ale fakt co učí např. i americká wiki.
Odpovědět2  7
Kdybys měl za sebou aspoň tu základku, tak bys nikdy nedal jména těch třech na stejnou úroveň. Jiná doba, jiné podmínky, jiní lidé.

Brežněv byl jen poloblbec, ale oligarchové jsou vychytralé svině ­- ať si každý vybere dle svého.
Odpovědět5  5
To jsou ale lživé bláboly. Můj děda byl polodisident a dokázal postavit obrovský barák. Jeho soused z bývalé statkářské rodiny co nakonec dělal v JZD to taky dokázal. Děda si domů bral jenom zmetky, které doteď leží na půdě, takže fakt na nich nezbohatl.

„Dneska si vezmete hypotéku a za pár let bydlíte ve vlastním a v novém.­"
Tys byl posledních min. 5 let v kómatu?
Odpovědět7  7
Válka poškodí každou zemi, proto je pro NATO výhodné válčit na cizích územích a války vyvolávat. Němci měli svoje Gliwice, Amíci měli něco hodně podobného ve Vietnamu. Čína má svojí zkušenost se Západem z Opiových válek. 100x atd.

A ty se jeď podívat do USA. Otevřený protiběložský rasismus ­(černoch si může dovolit víc­), oslavování úchylů, drogy. Já tam byl několikrát na služebce a na dovolenou by mě tam nedostali ani párem volů.
Odpovědět2  4
Jak Hurvínek válku...
Ber to tak, že Rusko se údajně snaží vyprovokovat válku, zatímco NATO již několik válek uměle vyvolalo třeba i pomocí prokázaných lží.
Odpovědět3  5
„To poslední co západ chce je ztratit přístup k ruským surovinám a přenechat je číně.­"

Ale chová se tak.
Odpovědět4  3
Další co nepochopil jak to chodí v EU. Češi jsou nuceni si kupovat dražší potraviny a zemědělské produkty ze Západu, protože dotace, protože zahraniční vlastníci většiny obchodů.
Odpovědět3  8
Po starém nepořádku za Jelcina se stýská jen oligarchům.
Odpovědět3  3
„Na státní byty byly pořadníky na desítky let dopředu a jediná šance byla nachomejtnout se k výstavbě nějakých družstevních bytů, anebo si postavit vlastní barák.­"

LOL. Běžně byly byty k zaměstnání. Postavit si vlastní barák bylo lehčí díky bezúročné půjčce.

„Já zdejší vydělané peníze neutrácím za cetky, ale naopak je na západě investuju.­"

Tak to je velký úspěch polistopadového režimu, že investujete na západě:­).

Většina nových aut je koupeno na firmu ­(asi 3­/4 ­- z hlavy už nevím­). Víme? Nevíme.
Odpovědět8  8
No jo, Škodovka v Číně asi brzo skončí, ale není to jen o Škodě. Celý koncern VW se chová divně. Když budu volně citovat jeden film: „Britové jsou diletanti, ale Skotové jsou ještě horší, protože se nechali těma diletantama ovládnout.­"

Až přiliš nekriticky jsme přistupovali k Západu a začínáme poznávat nedostatky jednostranné orientace. Místo abysme byli víc nezávislí a hráli to na obě strany, tak jsme jen vyměnili orientaci. Místo vazalství k SSSR máme ještě škodlivější vazalství k USA. Zlatá nezávislost Jugoslávie za Tita.
Odpovědět6  9
Ta dnešní blbost co na západě květe bude mít a již má negativní ekonomické důsledky. Díky nim je naděje, že tam začnou vládnout normální lidé, protože reálné chudnutí obyvatelstva ­(zvyšující se kriminalita, rozevírající se nůžky­) nedokáže schovat ani propaganda na úrovni ČT.
Odpovědět4  6
To je černobílé vidění problému, který je hodně pestrobarevný. Vyberu pár čísel, dám jim větší význam než mají, amatérsky je interpretuji a pak to nějak vyjde. Já např. nepopírám, že řízení hospodářství v SSSR bylo na přesdržku.

Putin navázal na Jelcina, jehož vláda prošustrovala částku ­(oligarchie a odtok peněz na Západ­) rovnající se 2x větším škodám než co utrpělo celé SSSR během 2. světové války. Já bych nástupce Jelcina být nechtěl a to mám v posledních letech časté diktátorské choutky kvůli bezmoci vůči sebevražedné blbosti EU.

Situace v dnešní ČR a tehdejší ČSSR se také nedá porovnávat tak primitivně. Jaká byla demografická situace v roce 1988 a jaká je dnes? Jo dneska si můžete koupit víc cetek, ale nemovitosti a děti jsou už nějakou dobu problém. Bohužel zrovna ty nemovitosti a děti žerou mnohem víc peněz než ty cetky ­- jsi jako Indián co dával bělochům drahé kožešiny za doslova pouťové cetky, protože nechápal skutečnou hodnotu věcí. U aut to tak jednoznačné není, ale k zamyšlení to je také. Dnes máme násobky aut co za komunistů, ale jejich stáří je větší ­(částečně ok ­- vyšší kvalita­) a nové auto je čím dál větší sci­-fi pro rozšiřující se skupinu obyvatel. Bohužel v kapitalismu je člověk víc nucen vlastnit auto než za socíku...
Odpovědět7  12
To je zajímavé jen pro méně inteligentní jedince. Ti chytřejší znají dějiny. Válka poškodí každou zemi, proto je pro NATO výhodné válčit na cizích územích a války vyvolávat. Němci měli svoje Gliwice, Amíci měli něco hodně podobného ve Vietnamu. Čína má svojí zkušenost se Západem z Opiových válek. 100x atd.

Tenhle svět má východní a západní filozofii ­- to jih a sever je spíš o mentalitě. Obojí se doplňuje a jen fanatik si myslí, že dnešní Západ může být ideálním vzorem.
Odpovědět2  5
Byl tam jeho jasně nejdůležitější člen, kterého ostatní musí podporovat.
Odpovědět3  6
Ano, tak jako za Jelcina, kdy probíhal výprodej na Západ ze kterého měli domácí obyvatelé jen drobky.
Odpovědět5  7
Raději vojáci na dovolené a následný normální život, než to co dokáže voják NATO všude tam, kam se nacpe ­- Afghánistán, Sýrie, Libye, Írák, Vietnam a určitě jsem na něco zapomněl.
Odpovědět5  15
Jde o velikost výsledného čipu. Samozřejmě, že by to nemělo tak obří cache a jádra max. 4. AMD Monet.
Odpovědět0  0
Raději bych Zen 3 APU na levnějších a asi i dostupnějších 12nm. 7nm nechte pro grafiky, ať mají těžaři co kupovat.
Odpovědět0  3
Obě velikosti jader se architektonicky povedly, ale společně jsou jen projev zoufalosti. Velké jádro musíte osekat o AVX512 a malá to fakt nezachrání. 8x Gracemont bude výrazně lepší ­(efektivnější­) než dvě velká jádra v lowendu. I o zmetky 4­-6 jader bude zájem.
Odpovědět0  0
Ano tunami. Cena prodaných drog jen v USA? Existence i menších bankovek? Bingo!
Odpovědět1  6
Jedna celkem amatérská dvojice jaro nedělá. Organizovaný zločin je mnohem sofistikovanější a často mu vadí, když musí manipulovat tunami papírových peněz.
Odpovědět3  5
Nechci ti brát iluze, ale jeden soukromý tryskáč vyváží tisíce lidí s jeho ne úplně ideálními názory. A ono je diskutabilní, jestli i ten tryskáč je schopen udělat z tohoto světa pustinu, protože taková biopaliva jak je pojala EU­/USA jsou o dost horší.
Odpovědět9  0
Takže MS začne oficiálně kritizovat nenažrané procesory Intel? Wintel rozvod!
Odpovědět4  1
Tak pokud zdůvodňují absenci lidaru tím, že lidi mají taky jenom oči aka kamery, tak tohle je obrovská chyba. Moje oči mají k dokonalosti daleko, ale ty sloupky jsem jasně viděl a viděl bych je i bez brýlí. Fandové těhle krámů jsou už jak sekta.
Odpovědět8  3
Je v počítači nějaká součástka, kterou tenhle kriplOS II umí používat korektně? Hlavně že jim to ladí někteří uživatelé zdarma.
Odpovědět2  3
Chceš nachytat nové ovce do již rozjetého letadla? Nevnucuj ostatním svojí sázku na kryptoměny. Klidně si i odpoj lednici a těž víc.
Odpovědět1  1
Na druhou stranu jsem rád, že se některé produkty diskvalifikují z výběru už předem zveřejněním jen jednoho parametru. Už je jedno jestli bude cena tradičně úplně ulítlá nebo snesitelná.
Odpovědět0  3
Ber to tak, že herní PC s větší spotřebou koupí pro děcka jen bohatší člověk, takže ceny za elektřinu neřeší. Většina paří na výrazně levnějších zařízeních.
Odpovědět1  0
Oni tu hru předělávají do původní 2D podoby co měly první dva díly, aby na to stačil i integrovaný Intel.
Odpovědět0  2
Už jsem něco našel. Jedno jádro X2 na podobné frekvenci ­(3 GHz­) a 4nm se určitě vejde do 5W, tudíž dejme tomu i při velkém mučení Dual Core ARM X2 2,8GHz spapá 10W. Jo, pokrok nezastavíš ­(mimo svět x86­)....:­).
Odpovědět0  0
Nic moc a to i když započítám, že ten proces rozhodně nepatří k dnešní špičce. Těším se na porovnání s nějakými srovnatelnými ARM X1 či X2.
Odpovědět0  0
Hlavně netuším, proč se ta zpráva objevila i tady. Nechodím sem, abych si četl novinkovské srajdy, ty si můžu číst jinde. Tady je to o IT.
Odpovědět8  3
Mně už je Bidena i trochu líto. Sílu Amíků si odhadl dobře, oni sice mají nejschopnější armádu pro útok ­(sečteny všechny typicky ofenzivní jednotky vynásobené technologickou úrovní­), ale už v případě Íránu si raději nechali zajít chuť, zatímco o něco slabší Írák už jim přišel jako vhodný ­(sežratelný s malými ztrátami­). Pokud si nedovolili na Írán, tak na Čínu ani náhodou.
BTW, není citlivost těch všech hightech továren plus pro případný útok? Taiwan by rázem skončil ekonomicky o řád dole. I tak mi takový scénář přijde jako nepravděpodobný.
Odpovědět1  1
12nm se dělá v Drážďanech, ale to je celkem jedno.
„Je to drahé, pomalé a neefektivní.­"
Ale obvyklé, takže to až tak špatné není. Intel by vyprávěl.
Odpovědět1  0