Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Misacek

Registrace: 29.4.2004
Komentářů: 28, score 1.5
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 15.4.2012 s hodnocením +3:
Nene, 6k x 4k, pokud zustane stejna hustota jako to co navrhuji pro ty 21­"... Alespon budou ty grafiky vyuzite. :­-)
Komentář z 4.6.2012 s hodnocením 0:
Průměrná cena přes devět tisíc mi přijde dost na TN panel. 3D je sice hezké, ale stejně to považuju víc za gimmick ­(marketingový tahák­) než za klíčovou vlastnost.

(Na flimy ­- dobrá, ale na hry to znamená, že vaše grafika musí utáhnout ty dvojnásobné FPS, ne? A to s moderními hrami není možné, pokud nechcete obětovat kvalitu, což většina ­"hardcore gamerů­" nechce. A kdo má na nějakou absurdní quad­-SLI mašinu, ten asi má i na monitory v úplně jiných relacích, a i tak pochybuji, že by vrazil ~50,000 do 4­-SLI jenom proto, aby mohl hrát 3D. Spíš by si koupil 30­" bednu 2500x1600, nebo třeba několik monitorů vedle sebe, řekl bych.­)

Kvalita zobrazení by myslím měla mít prioritu před frekvencí. Za stejné peníze jsem nedávno koupil ­(teď už vyběhlý­) HP ZR24W, a o málo dráž jde koupit nástupce ZR2440w. Nejen že jsou 16:10 a tedy lepší na práci ­(a také reálně větší­), ale oba jsou to IPS panely s velmi dobrým barevným podáním.

Pravda, ZR24w má hodně jasný černý bod, a proto jsem musel obětovat značnou část hloubky kontrastu, aby mi vysoký jas, kterým monitor kontrast proti jasnému černému bodu dohání, nevypaloval bulvy, ale i tak je to za stejné peníze jiná třída. ZR2440w už prý problém s kontrastem resp. černým bodem nemá, navíc je LED podsvícený, tedy tenčí a míň žere ­(pokud to pro někoho jsou rozhodující kvality­), a v tuhle chvíli stojí necelých deset tisíc ­(Alza, čili blíže k průměrné ceně z Heuréky než k minimální­). Zase nemá 8­-bit barvy jako ZR24w ­(2440w má jenom 6+AFRC­), ale test zde na SHW nezjistil viditelné zhoršení barevného podání. Tuším že oba dostaly Trefu.

A dnes už to nejsou jen tyto dva HP v téhle cenové relaci ­- na trhu je několik e­-IPS nebo P­-IPS panelů, které asi všechny strčí TN do kapsy. Skoro bych si troufal tvrdit, že TN technologie je, alespoň mezi chytře kupujícími uživateli, už dnes odkázána do low­-end cenového segmentu. Osobně bych se rozhodně ptal ­- proč bych měl dát devět tisíc za TN panel? A nějak si nejsem jist, zda bych našel odpověď, a to i kdybych to kupoval čistě na hry.

Tak to je jenom takové moje slovo do pranice; určitě tím nechci říci, že by recenze byla špatná ­- vůbec ne, jak je monitor použitelný s kvalitou a opodstatněním recenze nesouvisí. A nemůžou být všechny recenzované kusy Trefy.