reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MiTAC Mio 8870 - Nejen véčky živ je MiTAC

24.11.2004, Petr Hájek, článek
MiTAC Mio 8870 - Nejen véčky živ je MiTAC
Poté, co společnost MiTAC uvedla několik véčkových chytrých telefonů běžících na operačním systému MS Smartphone, se rozhodla uvést i přístroj tradiční konstrukce, který se chystá představit i v Evropě. Zařízení dostupné již od listopadu se nejprve objeví v Belgii, Nizozemí a Lucembursku a jak je u MiTACu zvykem, bude mít i docela slušné parametry.
Srdcem smartphonu MiTAC Mio 8870 je procesor Intel PXA262 taktovaný na 200 MHz, text i grafika se zobrazují na transreflexivním displeji 18bitových barev (262144 odstínů) a tradičního rozlišení 176 x 220 pixelů. Přístroj má 32 MB RAM a 32 MB NAND flash ROM, pokud by to snad bylo někomu málo, může si další data a multimediální soubory odložit na SD/MMC kartu.

Je potěšitelné, že MiTAC pamatuje na rozšiřitelnost Mia 8870 i o další komponenty v SDIO formátu, nebude tak problém smartphone vybavit GPS přijímačem, Wi-Fi modulem apod. Bohužel, ačkoliv jej poslední MS Smartphone samozřejmě podporuje, Bluetooth chybí, takže budoucí majitelé MiTACu budou muset spoléhat pouze na infraport a USB kabel.

Vestavěný CMOS digitální fotoaparát rozlišení 0,3 Mpix umí vedle běžných obrázků pořizovat i videosekvence. O zábavu se postará Windows Media Player 9 poskytující audio výstup na 2,5 mm handsfree port.

Dle Mio Technology nabídne Mio 8870 díky 1050 mAh akumulátoru celé 4 h hovoru nebo až 100 h výdrže ve standby módu, očekává se cena 499 EUR.
Zdroj: infoSync
reklama