reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mivvy one - iPhonizace pokračuje

24.8.2009, Pavel Bureš, aktualita
Mivvy one - iPhonizace pokračuje
Společnost Mivvy představila Windows Mobile komunikátor one, který, přestože se nejedná o high-end zařízení, zaujme relativně výkonným hardwarem. V těle přístroje tepe procesor Marvell PXA300 na frekvenci 624 MHz, 128 MB operační paměti...
Společnost Mivvy představila Windows Mobile komunikátor one, který, přestože se nejedná o high-end zařízení, zaujme relativně výkonným hardwarem. V těle přístroje tepe procesor Marvell PXA300 na frekvenci 624 MHz, 128 MB operační paměti je dnes již spíše standardem nežli výhodou, rovněž tak 256 MB Flash ROM.

Zařízení pracuje v GSM sítích na frekvenci 850, 900, 1800 a 1900 MHz, nechybí ani podpora datových technologií GPRS, EDGE, 802.11b/g a Bluetooth 2.0. Řidiče a turisty by mohla potěšit přítomnost integrovaného GPS přijímače, rovněž 3 Mpix není na škodu, pokud tedy člověk nepracuje ve společnosti, kde jsou fotoaparáty zakázané.
Z dalších parametrů stojí za zmínku slot na paměťové microSD karty podporující max. 32 GB média, FM rádio a nativní česká lokalizace. Kapacita akumulátoru činí pouhých 1100 mAh, což vzhledem k použitému procesoru není zrovna hodně. Ani společnost Mivvy nezůstala ušetřena módních trendů, komunikátor je tedy uzpůsoben pro ovládání prsty. V Mivvy se nezabývali vývojem vlastního rozhraní, ale sáhli po osvědčeném programu yrgo z dílny českého autora.

Ovládání byl bohužel přizpůsoben i počet tlačítek, pod displejem tak najdeme jen klávesy pro přijmutí a odmítnutí hovoru a středové tlačítko připomínající D-Pad, které má však pouze potvrzovací funkci. Je docela škoda, že místo něj výrobce nepoužil joystick, který dokáže nejen potvrzovat vybranou volbu, ale také nahradit čtyři směrové šipky. Tlačítko Start a klávesy zastupující soft-keys byste na těle přístroje hledali marně, na boku se však nachází tlačítko pro spuštění fotoaparátu, kterému však v případě potřeby můžeme přiřadit jinou funkci.

Doporučená cena činí 6 699 Kč, v krabici kromě komunikátoru nalezneme také nezbytný stylus, nabíječku, sluchátka, USB kabel a CD s ActiveSyncem.

Zdroj: Mivvy
reklama