Mobileeye od Intelu, Moovit a Sixt spustí elektrické robotaxi v Mnichově

Mobileeye od Intelu, Moovit a Sixt spustí elektrické robotaxi v Mnichově
, , aktualita
Další projekt testování autonomního řízení bude spuštěn v německém Mnichově. Bude ho mít na svědomí společnost Mobileeye, kterou nyní vlastní Intel, autopůjčovna Sixt a projekt Moovit. Využije elektrická SUV od firmy NIO.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost přináší mnoho změn v dopravě. Vozy přechází na elektrický pohon, čím dál častěji se nabízí formou pronájmu či sdílení, obsahují také stále více a více autonomních funkcí. A právě autonomní řízení se bude od příštího roku testovat v Mnichově. Pokud jde o autonomní funkce, ty bude mít na starosti společnost Mobileeye, kterou nyní vlastní Intel, a která dodává systémy ADAS (jízdní asistenty) desítkám různých automobilek.
 
Moovit Mobileeye Sixt robotaxi NIO ES8
 
Jednou z nich je i čínské NIO, jehož elektrická SUV ES8 budou použita k novému projektu robotaxi v Mnichově. Vedle Mobileeye se na projektu podílí také autopůjčovna Sixt a aplikace Moovit. Přes aplikace obou těchto služeb pak bude možné si autonomní taxík přivolat. Cílem projektu je nabídnout řešení pro nejrůznější potřeby, ať už pronájem za předplatné, jednorázové půjčení takového auta, tak i krátkodobé sdílení aut nebo služba taxi. Prozatím ale půjde jen o testovací provoz, který naběhne na komerční až tehdy, pokud firmy dostanou povolení od německých regulátorů (a začít musí až příští rok, kdy vůbec testovací takový testovací projekt povolí nová německá legislativa).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů