Moderní Icewind Dale II se odkládají, ztratil se zdroják

Moderní Icewind Dale II se odkládají, ztratil se zdroják
, , aktualita
Společnost Beamdog potěšila řadu hráčů starších titulů od Bioware a Black Isle Studios, jimž přinesla do moderního hávu předělané tituly jako Baldur's Gate či Planescape: Torment. První Icewind Dale to také zahrnuje, ale dvojka jen tak nebude. 
K oblíbeným
reklama
Bioware a Black Isle Studios nám především na přelomu tisíciletí nadělili řadu nesmrtelných RPG založených na pravidlech AD&D, které se pyšní výtečnou malovanou grafikou, ovšem ta už přeci jen za ta léta zastarala především s ohledem na rozlišení. Aby byly tyto hry jako Baldur’s Gate, Baldur’s Gate II (+datadisky), Icewind Dale a Planescape: Torment dobře hratelné i na dnešních sestavách, studio Beamdog se rozhodlo prostřednictvím svých Overhaul Games přinést jejich vylepšené verze (Enhanced Edition), stejně jako v případě starší oblíbené hry MDK 2. 
 
 
Jde o rozšířené verze z hlediska zpracování, ne obsahu, abychom si mohli tyto hry připomenout ve vyšším rozlišení, což obvykle v případě her od Black Isle Studios znamená i daleko větší přehlednost mapy. Tyto nové verze her se prodávají za rozumné ceny a sbírají od recenzentů skóre kolem 80 %, i když není ani moc jasné, co se zde vůbec má hodnotit. 
 
Overhaul Games by se nyní rádi přesunuli k poslední hře založené na Infinity Engine od Bioware, což je Icewind Dale II, jenomže mají jeden velký problém. Nikdo nemůže k této hře najít zdrojové kódy. Trent Oster z Beamdogu k tomu uvedl, že už stihli prohledat veškeré archivy, k nimž mají přístup, a to včetně dat, která k dané hře obdrželi Wizards of the Coast. Stejně tak se spojili se studiem Obsidian, kde pracují někteří lidé, co tvořili i druhý Icewind Dale, ale ti také nic nemají, takže je tento projekt zatím u ledu do té doby, než se kód podaří objevit. A doufejme, že se opravdu objeví. 
 
Tento problém s nedostatkem dat pro vzkříšení starých her se objevuje čím dál častěji, což je logicky spojeno s tím, že roste počet projektů, které se o to snaží. I v případě nového Starcraft: Remastered se práce málem zastavily, neboť vedle zdrojového kódu chyběla i grafika. Blizzardům nakonec pomohl jeden skalní fanoušek, který na počítači čirou náhodou našel zdroják a zaslal jim ho zpět.
 
Ukazuje se, že netečnost k zálohování dat tak postihuje i herní studia, ale ono se ostatně ani není čemu divit. Mění se v nich jak hardware, tak samotní lidé a může se snadno stát, že data, po kterých se aktuálně shání desítky lidí, jsou zastrčena u někoho doma v temném koutě. A jak mohl ostatně někdo tušit, že o ně ještě někdo bude stát? 
 
Zdroj: Kotaku
reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek