www.svethardware.cz
>
>
>

Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou

Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
, , aktualita
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
K oblíbeným
reklama
Použití brýlí s rozšířenou realitou si můžeme snadno představit včetně technického provedení, ovšem kontaktní čočky s podobnou výbavou, to vypadá jako téma pro sci-fi. A to nejen proto, že kontaktní čočky jsou obvykle velice malé, křehké a těžko si v nich lze představit potřebnou elektroniku či baterii. I proto, že jde o spotřební zboží se životností přinejlepším v měřítku týdnů, které se opotřebovává a časem hrozí infekcemi, pokud není čočka nahrazena čerstvou. 
 
 
Na druhou stranu, zařízení na fotografii spíše než čočka vypadá jako celá oční protéza, takže se nejdříve musíme podívat na to, co má společnost Mojo Vision vůbec v úmyslu. Předně, tato společnost spoléhá na to, že se v jejích čočkách podaří spojit úspěšný vývoj hned několika důležitých technologií. 
 
 
Nejdůležitější je samotný AR displej s technologií Micro LED, který bude s využitím potřebné optiky promítat obraz přímo na sítnici oka a sám bude velice malý s průměrem jen půl milimetru a 14 tisíci PPI. Displej se má skládat přibližně ze 70 tisíc pixelů, což zhruba odpovídá rozlišením 320 x 240 a jeho výhodou bude také mizivá spotřeba. Je tak zřejmé, že na film v 8K se díky tomu nepodíváme a spíše půjde o jistý ekvivalent pro HUD, o nějž by tak mohli mít zájem třeba lékaři, sportovci, průmyslníci i vojáci. Běžní spotřebitelé by mohli přijít až později (pokud vůbec). 
 
 
 
Dále se počítá s jednojádrovým procesorem ARM, obrazovým senzorem a tenounkou integrovanou baterií, kterou by šlo dobíjet podobným způsobem jako sluchátka Apple Airpod. Samotná čočka má připomínat prosté kontaktní čočky, takže se počítá i s její prodyšností a také s tím, že spíše než na rohovce bude sedět na bělmu. 
 
 
Pozdější verze mají do výbavy přidat také senzor pro sledování pohybu oka a také příslušný komunikační čip, který by s pomocí dalšího nositelného zařízení umožnil připojení k Internetu. Mojo Vision nám ukázali jako příklad jakýsi HUD pro cyklisty, který v reálném čase ukazuje jejich tep, okolní teplotu, spalování kalorií a dokonce i to, jak daleko mají na vrchol kopce. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2020 Doporučené PC sestavy: únor 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek6 komentářů
AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii
Podle společnosti Jon Peddie Research se za poslední čtvrtletí prodalo o 22,6 % grafických karet AMD více než v tom předchozím. To je opravdu výrazný nárůst, nicméně Nvidia má v dedikovaných grafikách stále výrazný náskok.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře