reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
6.12.2022, Milan Šurkala, aktualita
Nejen AMD, ale i Intel se vyjádřil k platnosti Moorova zákonu a na rozdíl od Nvidie, Intel hovoří o tom, že stále platí. Do roku 2030 tak předpokládá prolomení hranice bilionu tranzistorů na jednom čipu. Tedy stěží uvěřitelných 1000 miliard.
Goorath (11) | 7.12.202212:11
Jenom dodám že bilion pro nás není to samý co bilion pro amíky.. amíci miliardu nemají takže to, co je pro nás miliarda, tomu říkají bilion. To, čemu my říkáme bilion, oni tomu samému číslu trilion..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
snajprik (1393) | 8.12.20227:15
tri nulky hore dole, ešte že mame číslovky :D Väčší problem su palce lakte stopy unce, nejedna vesmirna družica skončila inde ako mala kôli zlému prepočtu :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
wrah666 (6207) | 8.12.20228:00
Ale my na pídě, lopkty a stopy počítaly také. A ještě k tomu přepočty na tucty a kopy. ­(což by mě dost zajímalo, jak vůbec někdo přišel na tucet. Přirozené míry vycházely normálně z rozměrů těla. Palec, stopa, krok. Ale kde se vzala dvanáíctka? Prstů je 10.­) Každopádně bůh zaplať, že měříme v něčem tak prostém, jako je desítková soustava, kde stačí jen posunout nuly.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
cdwN (423) | 9.12.202220:36
ještě bych zmínil mandel ­- 15 kusů ­- 4 mandele, jedna kopa :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
wrah666 (6207) | 7.12.202210:13
Btw, ono také hodně záleží na tom, jak se ty tranzistory přetaví na výkon a co s tím výkonem pak udělají programátoři. Jednak snad všichni pamatujeme stav, kdy mělo AMD­/ATi ­(tehdy možná ještě jen ati, nepamatuju přesně­) daleko vyšší hrubý výkon karty, ale do fps se to nepřetavilo. A za druhé, kolikrát jsem zažil, že vyšel lepší hardware a programátoři vydali ­"novou a vylepšenou verzi­", která obsahovala milion blikátek, ale naprosto žádnou přidanou hodnotu, žádné nové funkce a podobně. Ale zato běžela pomaleji, než stará na starém HW. Výkon se sice zvedl, ale software ho zcela zbůhdarma propálil a uživatel z toho měl jen výdaje x tisíc za nový počítač.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
pidalin (1387) | 8.12.202213:57
Bohužel je to tak, zažívam to nejbolestivějc asi v práci na CNC strojích, čim novější, tim pomalejší reakce že to člověka při práci fakt zdržuje a přitom ten nejnovější má moderní 4jádro a Windows 10, PC sám o sobě startuje bleskurychle, ale ten novej software od stroje je katastrofa, nejenom že je to pomalý, ale je to i šíleně zabugovaný a nemá to ani plnou funkčnost starýho softu protože se rozhodli že to bude univerzální pro různý druhy strojů, což z principu prostě dobře udělat nejde, 5osý CNC neni to samý jako nějaká olepovačka hran nebo tak něco. Je to čimdál horší s tim softwarem, to samý informační systém co v práci používáme, dřív nám stačil excel, když tam dam něco vyhledat tak to najde za zlomek vteřiny, teď v tý dotykový pakárně se vzdálenym serverem ­(ten počítač je jenom terminál­) když dam vyhledat nějakej výrobek pod číslem komise, tak to kolikrát na minutu zamrzne protože vývojáři těhle softů vubec nepočítaj s tim že tam někdo bude mít desítky až stovky tisíc řádků v zadání, prostě komedie, jaktože i excel 2007 tohle zvládá a moderní kravina ne?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
wrah666 (6207) | 8.12.202214:22
A další úžasný příklad jsou ovladače. Blikátka, moderní rozhraní, ­(spíš ­"moderní­") velmi často zabugované tak, že nejdou nainstalovat. Ale zato z 10 kb textového souboru má dneska ovladač třeba 500 mega. A někdy i víc. Ano, uznávám, že je víc funkcí, ale prostě ta nabobtnalost zdaleka neodpovídá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
haunter (65) | 6.12.202223:40
Asi bych to změnil na počet operací a ne tranzistorů... Protože kvantové počítače těch ­"operací­" udělají řádově více...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.