reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Motorola a AT&T Wireless dodávají pevnou bezdrátovou digitální širokopásmovou technologii

29.7.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Motorola a AT&T Wireless dodávají pevnou bezdrátovou digitální širokopásmovou technologii
REDMOND, Washington, USA, 24. července 2000 – AT&T Wireless Group (NYSE:AWE) a Motorola (NYSE: MOT) oznámily, že budou spolupracovat, aby urychlily zavádění vysokorychlostních datových a hlasových služeb do domácností a malých podniků po celém světě. Tyto služby budou využívat technologii pevného bezdrátového přístupu.

Obě společnosti nedávno podepsaly dohodu týkající se podrobného programu vývoje, zkoušek a licencování pevné bezdrátové digitální širokopásmové technologie patentované společností AT&T Wireless Group (projekt Anděl). Podle těchto plánů poskytne AT&T společnosti Motorola dočasnou licenci na dodávku vybavení místním poskytovatelům služeb mimo USA. Toto vybavení bude sloužit jako konkurenční místní komunikační infrastruktura na mezinárodních trzích. Oblasti, ve kterých se budou dané služby zkoušet, oznámí společnosti ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Hlavním strategickým přínosem tohoto technického spojenectví bude vývoj produktů, které odpovídají celosvětovým standardům pevných bezdrátových technologií, s využitím pevné bezdrátové platformy AT&T Wireless.

“Spojení naší technologie a mezinárodních zkušeností společnosti Motorola v oblasti vývoje zařízení umožní místním poskytovatelům služeb nabízet pevné bezdrátové širokopásmové služby domácnostem a malým podnikům mimo USA,” řekl Michael Keith, prezident a vrchní výkonný ředitel divize pevného bezdrátového přístupu společnosti AT&T Wireless. “To, že lidé budou mít stále k dispozici vysokorychlostní spojení za paušální poplatek, změní jejich přístup a využívání Internetu.”

Společnosti odhadují, že momentálně jsou předními kandidáty na tuto službu stovky milionů domácností a malých podniků mimo USA. Jelikož většina lidí mimo USA platí za přístup na Internet standardní rychlostí v závislosti na době připojení, bude nabídka vysokorychlostního přístupu na libovolnou dobu za paušální poplatek přitažlivou alternativou.

“Digitální bezdrátová širokopásmová platforma společnosti AT&T Wireless je dnes nejvyspělejší platformou pro pevné bezdrátové místní hlasové a datové služby pro domácnosti na trhu,” řekl Bo Hedfors, výkonný viceprezident společnosti Motorola a prezident divize Network Solution Sector. “Tato technologie se výborně hodí pro trh domácností a malých podniků a doplňuje pevné bezdrátové produkty v našem portfoliu zaměřené na podnikovou sféru. Těší nás, že pokud se plán dohody úspěšně naplní, rozšíří tak Motorola svoje vedoucí postavení v oblasti platforem pevného bezdrátového místního přístupu a ucelí tak škálu síťových řešení nabízenou místním poskytovatelům služeb po celém světě.”

AT&T Wireless zavede digitální bezdrátovou širokopásmovou službu na několika velkých trzích v USA. Cílem je nabídnout možnost několika hlasových služeb zároveň a současně vysokorychlostní datovou službu s trvalým připojením za výrazně nižší ceny než stávající místní poskytovatelé služeb. AT&T uvádí tyto služby na trh jako AT&T Digital Broadband service (digitální širokopásmová služba AT&T). Společnost AT&T Wireless tuto službu komerčně uvedla v březnu tohoto roku ve městě Fort Worth v Texasu. Do konce roku bude služba k dispozici více než 1,5 milionu domácností na 6 trzích a do konce roku 2002 pronikne k více než 15 milionům domácností.


Tisková zpráva
reklama