www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mouse-Box: myší počítač z Polska

Mouse-Box: myší počítač z Polska
, , aktualita
Počítač zabudovaný v klávesnici není žádnou novinkou, však v takové podobě se vyráběly některé z nejstarších počítačů, které jsme si mohli běžně pořídit do domácnosti. Mouse-Box je však počítač umístěný v jiné běžné periferii.
K oblíbeným
reklama
A touto periferií je počítačová myš, do níž doposud nikoho nenapadlo umístit počítač (pokud se nemýlím), ačkoliv se k tomu přímo nabízí. Představte si tedy, že přijdete k někomu na návštěvu a k myši si připojíte třeba jen monitor či televizor a budete mít k dispozici svůj osobní počítač. Zde ale nutně vyvstane otázka kabeláže, však v případě myši není zrovna vhodné, aby k ní vedlo několik kabelů. Jak to tedy mají vymyšleno polští tvůrci počítače Mouse-Box?

Za Mouse-Box stojí malý start-up skládající se z pěti lidí, kteří se rozhodli do myši vměstnat hardware založený na 1,4GHz čtyřjádrovém procesoru s architekturou ARM, na němž tak bude moci běžet Android, Chrome OS nebo některá z distribucí Linuxu. Vedle toho bude myš vybavena 128 GB paměti typu flash, nezbytná bude Wi-Fi (verze 802.11b/g/n) a pak se počítá také s akcelerometrem a gyroskopem. Co se týče rozhraní, pak v přední části vidíme dva porty USB 3.0 a jeden micro-HDMI. Zapojit tedy do ní budeme moci až tři kabely, ovšem pro zapojení počítače by snad měl být zapotřebí pouze HDMI.
vizualizace základní desky určené pro Mouse-Box


Však i HDMI může počítač zásobit energií, ovšem autoři mluví také o tom, že by napájení bylo zajištěno induktivně, tedy se stejným principem jako bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. Volitelně se zde však uplatní také baterie.

Mouse-Box from Mouse-BoxOfficial on Vimeo.


Zatím není jasné, zda Mouse-Box bude vybaven také rozhraním Bluetooth, ovšem to je pravděpodobné, protože moderní moduly s Wi-Fi obvykle mají ve výbavě právě i Bluetooth. Není také jasné, kdy a zda vůbec se tento produkt dostane na trh. Propagační video ani informace na stránkách tohoto projektu neuvádí žádný časový rámec a ani cenu a namísto toho oslovuje diváka, aby informace o projektu šířil dále. Může tak jít o krok, jímž si autoři chtějí zajistit pozornost před spuštěním příslušného projektu na crowdfundingovém serveru. To uvidíme až časem.

Zdroj: Mouse-Box

reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře