www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla daruje milion dolarů oper source programům

Mozilla daruje milion dolarů oper source programům
, , aktualita
Mozilla spouští Open Source Support Program. Jde o akci, při které ona sama jako open source projekt chce podpořit další open source projekty, jenž využívá ve svých produktech. Zatím byl pro toto vyhrazen jeden milion dolarů.
K oblíbeným
reklama
Mozilla Foundation je nadace, která se stará o open source projekty jako je např. prohlížeč Firefox nebo e-mailový klient Thunderbird. Nyní ale ona sama chce podpořit další open source projekty, které využívá ke tvorbě svých produktů. Celkově je chce odměnit jedním milionem dolarů, což rozhodně nejsou malé peníze. I když nějaké formy grantů probíhaly už i v minulosti, nyní tomu chce dát trochu větší řád.


Mozilla logo


Cílem je jak odměnit projekty za služby v dobách minulých, tak je i podpořit v dalším vývoji do budoucna. Seznam projektů, které Mozilla využívá, najdete na speciální stránce, a Mozilla chce do 12. prosince vybrat deset z nich, které mohou být smysluplně odměněny. O dotaci si mohou jednotlivé open source programy zažádat. Pochopitelně je nutné uvést důvod žádosti, musí sloužit skutečně danému projektu, což ale neznamená, že z něj musí přímo profitovat jen Mozilla.

Zdroj: mozilla.org, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala