www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla mozjpeg 2.0 dále snižuje velikost JPEGů

Mozilla mozjpeg 2.0 dále snižuje velikost JPEGů
, , aktualita
Nová verze nástroje Mozilla mozjpeg 2.0 zlepšuje kompresi JPEG obrázků. To se hodí společnostem jako Facebook, která už darovala nemalou částku na další vývoj tohoto nástroje. Ten umožní zmenšit datový objem fotografií vložených na web.
K oblíbeným
reklama
Mozilla uveřejnila novou verzi nástroje mozjpeg 2.0, který dále posouvá výkony knihovny libjpeg-turbo, na které je postaven. Nová verze přináší 5% úsporu, což sice na první pohled není mnoho, ale stále lepší než nic a i těchto pět procent se může hodit pro společnosti jako Facebook, které na svých serverech ukládají miliardy fotografií.


Mozilla logo


Ostatně společnost Facebook už darovala Mozille 60 tisíc USD na vývoj tohoto nástroje. Zatímco libjpeg-turbo je i nadále doporučován pro standardní komprimování JPEGů (např. fotografií na disku), Mozilla doporučuje mozjpeg 2.0 pro ukládání JPEGů, které mají být publikovány na internetu. Pětiprocentní úspora platí jak pro klasické, tak i progresivní JPEG soubory.

Zdroj: www.pcworld.com
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře