reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Mozilla testuje integraci reklamy přímo do prohlížeče Firefox

, , aktualita
Mozilla testuje integraci reklamy přímo do prohlížeče Firefox
Poslední noční sestavení (nightly build) populárního prohlížeče Mozilla Firefox obsahuje novinku v podobě integrované reklamy přímo v prohlížeči. Konkrétně půjde o tzv. sponzorované dlaždice (sponsored tiles).
Mozilla testuje integraci reklamy přímo do prohlížeče Firefox
Vypadá to, že Mozilla testuje novou formu reklamy, která je nyní integrována přímo do prohlížeče Firefox. Tato funkce je totiž součástí posledního nočního sestavení Firefoxu, které je možné stáhnout ze stejnojmenné sekce stránek Firefoxu.

Jedná se o tzv. sponzorované dlaždice, které se budou s největší pravděpodobností objevovat v nové záložce mezi nejčastěji navštěvovanými (eventuálně oblíbenými) weby. Pokud nějaké nadefinované (nebo nejpoužívanější) stránky z nové záložky odebereme, objeví se nové sponzorované dlaždice místo nich.

Hlavní myšlenka celé této operace je poskytnout především novým uživatelům Firefoxu doporučený webový obsah, pokud ještě nikdy Firefox nevyužívali. Namísto prázdných dlaždic, které obvykle signalizují chybějící historii navštívených webů, uživatelé uvidí automatický webový obsah, přičemž část těchto dlaždic bude placená reklama.

Momentálně to vypadá, že součástí sponzorovaných dlaždic není žádné sledování ani monitorování uživatelů, je ale jasné, že inzerenti budou mít přístup ke statistikám, které budou obsahovat počet zobrazení, počet kliknutí a podobně.

Zdroj: VentureBeat
reklama
reklama
reklama