Možné specifikace Radeonů HD 2950

Možné specifikace Radeonů HD 2950
, , aktualita
Podle zdroje serveru VR-Zone budou grafické karty s novými jádry RV670 vyráběnými 55nm technologií označovány jako Radeony HD 2950 Pro, neboť budou mít stejné frekvence jako karty s R600, ale díky výrobní technologii klesne spotřeba a tím...
K oblíbeným
reklama
Podle zdroje serveru VR-Zone budou grafické karty s novými jádry RV670 vyráběnými 55nm technologií označovány jako Radeony HD 2950 Pro, neboť budou mít stejné frekvence jako karty s R600, ale díky výrobní technologii klesne spotřeba a tím pádem i množství produkovaného tepla. Karty využijí mít 320 stream procesorů a 256bitovou paměťovou sběrnici. Také budou dvě verze těchto karet, Gladiator a Revival. Frekvence jádra Gladiatoru bude mít hodnotu 825 MHz a takt pamětí GDDR4, jichž se v referenční verzi objeví 512 MB, se zastaví na 2,4 GHz.Verze Revival bude slabší, s frekvencí jádra 750 MHz a pamětí GDDR3 1,8 GHz, přičemž se objeví i verze s 256 MB. Obě karty mají zabrat pouze jeden slot a přinesou také plnou podporu DirectX 10.1 a Shader modelu 4.1. Samozřejmě budou již určeny pro sběrnici PCI Express 2.0. První vzorky mají vyjít v září, partnerům pro montáž do sestav je AMD dodá v prosinci a retailových verzích se dočkáme buď ještě tento rok, nebo až po Silvestru. Cena karet se má pohybovat v rozmezí 200 – 250 amerických dolarů.

Dále se VR-Zone podařilo zjistit něco i o R680 jádrech. Má se opět jednat o vylepšené R600, ovšem již podstatněji – kromě snížení spotřeby se mají také zlepšit výpočty s plovoucí desetinnou čárkou. Takty budou minimálně 800 MHz pro jádro, jistá je podpora GDDR3 pamětí (512 – 1024 MB), ale měly by být i karty s GDDR4. Největší nárůst výkonu však jistě přinese 512bitová paměťová sběrnice (propustnost tak může dosáhnout i hodnoty 150 GB/s). Podobné změny chystá i NVIDIA s jádrem G92 (takty minimálně 800 MHz, snížení spotřeby atd.). S těmito parametry by karty s R680 měly porazit GeForce 8800 a možná se i stanou úctyhodnými soupeři pro „GeForce 9200“, jak by se mohly karty s novými jádry nazývat. Značení karet ATI není jisté, ale vyjdeme-li ze staršího modelu, zřejmě to budou Radeony HD 2950 XT(X). Karty by měly přijít v lednu, ale třeba se možná vydání G92 karet posune a oba soupeři se na trhu potkají krátce po sobě.

Zdroj: VR-Zone
reklama
Nejnovější články
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář