reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1

26.3.2015, Jan Vítek, aktualita
MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1
MSI si připravilo dle vlastních slov první základní desku pro procesory AMD do socketu AM3+, která nabídne rozhraní USB 3.1. To nám oproti USB 3.0 nabídne dvojnásobnou paměťovou propustnost, čili 10 Gb/s a zpětnou kompatibilitu.
Rozhraní USB 3.1 se stalo pro výrobce základních desek úplným požehnáním. V době, kdy se na trhu již dlouho neobjevila nová čipová sada a ještě nějaký ten pátek neobjeví. AMD zatím neoznámilo nic konkrétního a v případě Intelu můžeme očekávat novou 100 Series pro Skylake až na konci tohoto roku, přičemž procesory Broadwell pochopitelně žádné nové desky vyžadovat nebudou. Výrobci desek ale mohou díky USB 3.1 osvěžit nabídku svých modelů, k čemuž by jinak něměli příležitost.

970A SLI Krait Edition je tedy vybavena dvěma porty USB 3.1, a to typu A, takže nedisponuje oboustranným konektorem C. Na druhou stranu jsou zpětně kompatibilní s kabely pro zařízení s USB 3.0 a 2.0. Vedle toho deska nabízí podporu NVIDIA SLI a AMD CrossFire a obsahuje komponenty třídy Military Class 4.

Jinak nám tato deska nenabídne nic zvláštního. Sloty PCI Express 2.0 x16 pro grafické karty má dva, pak další dva PCI Express 2.0 x1 a dva klasické PCI. Vedle dvou USB 3.1 má tato deska už jen dva porty USB 3.0 vyvedené mezi zadními konektory, ale na to jsme u desek pro AMD zvyklí.

Zdroj: TZ MSI


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama