MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1

MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1
, , aktualita
MSI si připravilo dle vlastních slov první základní desku pro procesory AMD do socketu AM3+, která nabídne rozhraní USB 3.1. To nám oproti USB 3.0 nabídne dvojnásobnou paměťovou propustnost, čili 10 Gb/s a zpětnou kompatibilitu.
K oblíbeným
reklama
Rozhraní USB 3.1 se stalo pro výrobce základních desek úplným požehnáním. V době, kdy se na trhu již dlouho neobjevila nová čipová sada a ještě nějaký ten pátek neobjeví. AMD zatím neoznámilo nic konkrétního a v případě Intelu můžeme očekávat novou 100 Series pro Skylake až na konci tohoto roku, přičemž procesory Broadwell pochopitelně žádné nové desky vyžadovat nebudou. Výrobci desek ale mohou díky USB 3.1 osvěžit nabídku svých modelů, k čemuž by jinak něměli příležitost.

970A SLI Krait Edition je tedy vybavena dvěma porty USB 3.1, a to typu A, takže nedisponuje oboustranným konektorem C. Na druhou stranu jsou zpětně kompatibilní s kabely pro zařízení s USB 3.0 a 2.0. Vedle toho deska nabízí podporu NVIDIA SLI a AMD CrossFire a obsahuje komponenty třídy Military Class 4.

Jinak nám tato deska nenabídne nic zvláštního. Sloty PCI Express 2.0 x16 pro grafické karty má dva, pak další dva PCI Express 2.0 x1 a dva klasické PCI. Vedle dvou USB 3.1 má tato deska už jen dva porty USB 3.0 vyvedené mezi zadními konektory, ale na to jsme u desek pro AMD zvyklí.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek