MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1

MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1
, , aktualita
MSI si připravilo dle vlastních slov první základní desku pro procesory AMD do socketu AM3+, která nabídne rozhraní USB 3.1. To nám oproti USB 3.0 nabídne dvojnásobnou paměťovou propustnost, čili 10 Gb/s a zpětnou kompatibilitu.
K oblíbeným
reklama
Rozhraní USB 3.1 se stalo pro výrobce základních desek úplným požehnáním. V době, kdy se na trhu již dlouho neobjevila nová čipová sada a ještě nějaký ten pátek neobjeví. AMD zatím neoznámilo nic konkrétního a v případě Intelu můžeme očekávat novou 100 Series pro Skylake až na konci tohoto roku, přičemž procesory Broadwell pochopitelně žádné nové desky vyžadovat nebudou. Výrobci desek ale mohou díky USB 3.1 osvěžit nabídku svých modelů, k čemuž by jinak něměli příležitost.





970A SLI Krait Edition je tedy vybavena dvěma porty USB 3.1, a to typu A, takže nedisponuje oboustranným konektorem C. Na druhou stranu jsou zpětně kompatibilní s kabely pro zařízení s USB 3.0 a 2.0. Vedle toho deska nabízí podporu NVIDIA SLI a AMD CrossFire a obsahuje komponenty třídy Military Class 4.





Jinak nám tato deska nenabídne nic zvláštního. Sloty PCI Express 2.0 x16 pro grafické karty má dva, pak další dva PCI Express 2.0 x1 a dva klasické PCI. Vedle dvou USB 3.1 má tato deska už jen dva porty USB 3.0 vyvedené mezi zadními konektory, ale na to jsme u desek pro AMD zvyklí.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů