www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake

MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake
, , aktualita
MSI oznámilo dvojici desktopů Cubi 5 10M a Cubi N, které se vyznačují velmi malými rozměry. První z nich nabídne procesor Comet Lake, zatímco druhý pouze Gemini Lake, ale v kombinaci s pasivním chlazením.
K oblíbeným
reklama
MSI Cubi je řada desktopů, které na stole zabírají minimum místa a v případě potřeby je můžete poměrně snadno přenést. Výrobce do této řady přidal dvě novinky. První z nich se jmenuje MSI Cubi 5 10M a jako jedno z prvních mini PC na světě používá 10. generaci procesorů Intel Core. Zájemci mohou vybírat z 15W čipů Intel Corei3-10110U, Core i5-10210U a Core i7-10510U na architektuře Comet Lake. Obal počítače se vyznačuje rozměry 12,4 x 12,4 x 5,3 cm a díky podpoře standardu VESA se nabízí možnost připevnění na zadní stranu kompatibilních monitorů. V takovém případě potom stroj zcela uvolní místo na stole. Pokud mini PC umístíte někam, kde není snadno dosažitelné, lze využít podporu externího spínače pro snadné zapnutí či vypnutí.
 
 
K další výbavě Cubi 5 10M patří podpora až 64GB operační paměti DDR4-2666, slot M.2 pro SSD a k tomu 2,5" slot pro HDD či další SSD. Bezdrátový modul zajišťuje podporu Bluetooth 5.0 a Wi-fi 5 (v některých konfiguracích Wi-Fi 6), ale ještě bohatší je nabídka portů na těle počítače. Uživatelé mají k dispozici trojici USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB 3.2 Gen 1 Type-C, dvojici USB 2.0 Type-A, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, Ethernet, výstup pro sluchátka a vstup pro mikrofon. Ačkoliv počítač nezabírá skoro žádné místo, jeho přítomnost poznáte i podle sluchu. K chlazení totiž používá větrák, který by ovšem podle výrobce měl být velmi tichý. V nečinnosti vytváří hluk o síle 23,6 dB, ale hlučnost při zátěži už výrobce neuvádí.
 
 
MSI Cubi N představuje nejen levnější, ale také tišší a energeticky úspornější alternativu k výše uvedenému modelu. Využívá totiž pouze pasivní chlazení bez ventilátoru a 40W napájení (místo 65W u modelu Cubi 5 10M). Také rozměry jsou o něco nižší, konkrétně toto mini PC měří 11,7 x 11,2 x 4,6 cm a objem šasi se zastavil na 0,45 l. Počítač lze osadit 6W procesory na architektuře Gemini Lake včetně Intel Celeron N4000, Celeron N4100 nebo Pentium Silver N5000. Maximem je 8GB operační paměť DDR4-2400 na jediném slotu SODIMM, ale stejně jako vyšší model podporuje duální úložiště díky přítomnosti M.2 a 2,5" slotu. Nechybí Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 5, ale o něco chudší je nabídka portů zahrnující čtveřici USB 3.1 Gen 1 typu A, HDMI, VGA, Ethernet a 3,5mm audio jack.
 
Obě mini PC od MSI se již prodávají na americkém trhu, ale dokonce i v českých obchodech. Cubi 5 10M vyjde zájemce na minimálně 549 dolarů, zatímco Cubi N startuje na 319 dolarech. Skutečné české ceny jsou ovšem mnohem příznivější a Cubi 5 10M může být vaše již za 9 000 Kč. V případě Cubi N potom zaplatíte dokonce jen 3 400 Kč za nejnižší konfiguraci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek