www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake

MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake
, , aktualita
MSI oznámilo dvojici desktopů Cubi 5 10M a Cubi N, které se vyznačují velmi malými rozměry. První z nich nabídne procesor Comet Lake, zatímco druhý pouze Gemini Lake, ale v kombinaci s pasivním chlazením.
K oblíbeným
reklama
MSI Cubi je řada desktopů, které na stole zabírají minimum místa a v případě potřeby je můžete poměrně snadno přenést. Výrobce do této řady přidal dvě novinky. První z nich se jmenuje MSI Cubi 5 10M a jako jedno z prvních mini PC na světě používá 10. generaci procesorů Intel Core. Zájemci mohou vybírat z 15W čipů Intel Corei3-10110U, Core i5-10210U a Core i7-10510U na architektuře Comet Lake. Obal počítače se vyznačuje rozměry 12,4 x 12,4 x 5,3 cm a díky podpoře standardu VESA se nabízí možnost připevnění na zadní stranu kompatibilních monitorů. V takovém případě potom stroj zcela uvolní místo na stole. Pokud mini PC umístíte někam, kde není snadno dosažitelné, lze využít podporu externího spínače pro snadné zapnutí či vypnutí.
 
 
K další výbavě Cubi 5 10M patří podpora až 64GB operační paměti DDR4-2666, slot M.2 pro SSD a k tomu 2,5" slot pro HDD či další SSD. Bezdrátový modul zajišťuje podporu Bluetooth 5.0 a Wi-fi 5 (v některých konfiguracích Wi-Fi 6), ale ještě bohatší je nabídka portů na těle počítače. Uživatelé mají k dispozici trojici USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB 3.2 Gen 1 Type-C, dvojici USB 2.0 Type-A, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, Ethernet, výstup pro sluchátka a vstup pro mikrofon. Ačkoliv počítač nezabírá skoro žádné místo, jeho přítomnost poznáte i podle sluchu. K chlazení totiž používá větrák, který by ovšem podle výrobce měl být velmi tichý. V nečinnosti vytváří hluk o síle 23,6 dB, ale hlučnost při zátěži už výrobce neuvádí.
 
 
MSI Cubi N představuje nejen levnější, ale také tišší a energeticky úspornější alternativu k výše uvedenému modelu. Využívá totiž pouze pasivní chlazení bez ventilátoru a 40W napájení (místo 65W u modelu Cubi 5 10M). Také rozměry jsou o něco nižší, konkrétně toto mini PC měří 11,7 x 11,2 x 4,6 cm a objem šasi se zastavil na 0,45 l. Počítač lze osadit 6W procesory na architektuře Gemini Lake včetně Intel Celeron N4000, Celeron N4100 nebo Pentium Silver N5000. Maximem je 8GB operační paměť DDR4-2400 na jediném slotu SODIMM, ale stejně jako vyšší model podporuje duální úložiště díky přítomnosti M.2 a 2,5" slotu. Nechybí Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 5, ale o něco chudší je nabídka portů zahrnující čtveřici USB 3.1 Gen 1 typu A, HDMI, VGA, Ethernet a 3,5mm audio jack.
 
Obě mini PC od MSI se již prodávají na americkém trhu, ale dokonce i v českých obchodech. Cubi 5 10M vyjde zájemce na minimálně 549 dolarů, zatímco Cubi N startuje na 319 dolarech. Skutečné české ceny jsou ovšem mnohem příznivější a Cubi 5 10M může být vaše již za 9 000 Kč. V případě Cubi N potom zaplatíte dokonce jen 3 400 Kč za nejnižší konfiguraci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Crytek odloží Crysis Remastered, lidem se nelíbil trailer Crytek odloží Crysis Remastered, lidem se nelíbil trailer
Společnost Crytek chtěla včera odpoledne zveřejnit trailer ke hře Crysis Remastered, ale někdo to udělal už o den dříve za ni. Nyní již víme, že šlo opravdu o oficiální trailer, který se ovšem lidem zrovna nelíbil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu
Kolem Tesly se toho děje hodně a nyní tu máme zajímavou zprávu, že hodnota společnosti překonala všechny ostatní automobilky. Tesla totiž hodnotou svých akcií pokořila dokonce i obrovskou Toyotu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SK Hynix začal s masovou výrobou výkonných pamětí HBM2E SK Hynix začal s masovou výrobou výkonných pamětí HBM2E
Společnost SK Hynix se pochlubila odstartováním masové výroby pamětí typu HBM2E, čili výkonných pamětí určených pro výkonná GPU, SoC, FPGA či jiné čipy. Setkat bychom se s nimi mohli i v nové generaci grafik od AMD a NVIDIE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Worms se vrací, ale tentokrát jako battle royale hra Video: Worms se vrací, ale tentokrát jako battle royale hra
Legendární série Worms se tento měsíc dočká pokračování. Ovšem nepůjde o hru, na kterou si pamatujete ze svého mládí. Novinka Worms Rumble totiž bude využívat prvky battle royale a vyjde pro PC i PlayStation.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Z tajemné kryptopeněženky bylo odesláno přes 0,5 % světového bitcoinu Z tajemné kryptopeněženky bylo odesláno přes 0,5 % světového bitcoinu
Jedna z nejhodnotnějších bitcoinových peněženek odeslala kryptoměnu v hodnotě skoro 1 miliardy dolarů. Není jasné, kdo je oním bitcoinovým miliardářem, ale v daném kontextu pobaví poplatek za transakci 50 centů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře