www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Cubi: zbrusu nové Mini PC s Broadwell

MSI Cubi: zbrusu nové Mini PC s Broadwell
, , aktualita
Společnost MSI u nás oficiálně představila nové mini PC, které patří do stejné třídy jako NUC od Intelu či BRIX od Gigabyte. Jedná se o počítač s názvem Cubi, který dostal nové Core i5 generace Broadwell (či slabší modely).
K oblíbeným
reklama
MSI Cubi tedy využívá moderní hardware a k dispozici bude v černém nebo bílém zpracování od konce tohoto měsíce. Jeho tvar je podobně jako u podobných modelů jednoduchý, tedy čtvercový (téměř) a i díky tomu může podporovat montážní systém VESA. Ten nám umožní jej přimontovat pomocí příslušných držáku na zeď či jinou plochu nebo také na zadní stranu monitoru. Celé PC zabírá prostor pouze 0,45 litru, takže má být menší než NUC.

MSI v rámci tohoto PC nabízí i procesor s technologiemi Intel vPro, takže své Cubi chce nabídnout také podnikům. Malé rozměry Cubi neumožňují instalaci 2,5" pevného disku či SSD, ale pokud nahradíme spodní kryt rozšířeným modulem, tuto možnost dostaneme. Základní verze se ale spoléhá na SSD v podobě kartičky mSATA.

Hardware Cubi je založen na jednom z procesorů Intel Core i5-5200U, Core i3-5005U, Pentium 3805U a Celeron 3205U. MSI také ve specifikacích udává operační systém Windows 8.1, ale půjde nejspíše jen o jeho podporu, protože tu není žádné úložné zařízení, pouze připravený slot mSATA a volitelně i 2,5" pozice. Základní verze by ale měla nést 4 GB paměti DDR3-1600 a díky druhému slotu SO-DIMM můžeme nainstalovat další modul (celkové maximum je 8 GB). Do volitelné výbavy patří také modul s Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0 a pak tu máme nabídku portů ve složení Headset /Mic a dvou USB3.0 vepředu a vzadu další dva USB3.0, RJ45 LAN, HDMI, Mini DisplayPort a napájecí konektor pro 65W adaptér. Rozměry počítače jsou 115 x 111 x 35 mm.

Nicméně ve zprávě je uvedeno, že technické údaje se mohou lišit v závislosti na regionu, takže uvidíme až v nabídkách obchodů, co MSI na našem trhu nabídne.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů