www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X: co prozradí její plošný spoj?

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X: co prozradí její plošný spoj?
, , aktualita
Na webu se objevily snímky karty MSI GeForce RTX 3060 GAMING X včetně jejího plošného spoje, čili PCB. Můžeme se tak podívat na to, co tato karta na sobě nese a jakou má výbavu, která začíná u GPU GA106. 
K oblíbeným
reklama
MSI GeForce RTX 3060 GAMING X je pochopitelně nereferenční karta, která není založena na designu NVIDIE, přičem takový ani nebude na trhu k dispozici. Jedná se o mírně přetaktovanou verzi, která má výchozí nastavení pamětí, dokonce i výchozí základní pracovní tak GPU a pouze turbo je zvýšeno na 1837 MHz, čili o 3,4 procenta. 
 
 
Design této karty je celkem dobře identifikovatelný, a to hlavně díky ventilátorům včetně jejich dráčka uprostřed. Jedná se konkrétně o chlazení Twin Frozr 8 s ventilátory Torx 4.0, na nichž si můžeme všimnout vždy dvou spojených lopatek. Těch tak není obvyklý lichý počet, i když pokud bereme spojenou dvojici jako jednu, pak by to platilo. 
 
 
Nás ale zajímá především PCB, které je vcelku krátké a využívá pro přídavné napájení po jednom osmipinovém a šestipinovém PCIe konektoru. Díky tomu si karta může teoreticky vzít ze zdroje až 300 W, i když dle specifikací má od výrobce nastaveno TBP ve výši 170 W, což není zvýšená hodnota. Oněch 60 MHz na turbu navíc tak zvládne i bez zvýšení své spotřeby. 
 
Napájení zde zajistí celkem šest fází určených pro GPU a dvě zbývají pro paměti. Těch tu najdeme celkem šest, čili jde o pouzdra s kapacitou 2 GB a konkrétně to jsou Samsung K4ZAF325BM-HC16 nastavené na propustnost 15 Gb/s na pin. Zajímavé je, že PCB samotné je připraveno na osm pamětí, což by umožnilo využít 8 či 16 GB, ovšem ne na 192bitové, ale na 256bitové sběrnici, na což by muselo být připraveno právě GPU a jeho paměťové kontrolery. Právě zde se nám může připomenout právě údajná karta Gainward GeForce RTX 3060 s 8 GB paměti, ale těžko říci, co si o tom všem myslet. 
 
V nejbližší době by NVIDIA mohla vypustit na trh spíše 6GB verzi RTX 3060, než abychom mohli počítat s 8GB. Nicméně 12GB RTX 3060, která na trh přijde pozítří, by na něm rozhodně neměla zůstat osamocena, ale to bude záviset i na tom, s čím přijde konkurence. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů