www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X: co prozradí její plošný spoj?

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X: co prozradí její plošný spoj?
, , aktualita
Na webu se objevily snímky karty MSI GeForce RTX 3060 GAMING X včetně jejího plošného spoje, čili PCB. Můžeme se tak podívat na to, co tato karta na sobě nese a jakou má výbavu, která začíná u GPU GA106. 
K oblíbeným
reklama
MSI GeForce RTX 3060 GAMING X je pochopitelně nereferenční karta, která není založena na designu NVIDIE, přičem takový ani nebude na trhu k dispozici. Jedná se o mírně přetaktovanou verzi, která má výchozí nastavení pamětí, dokonce i výchozí základní pracovní tak GPU a pouze turbo je zvýšeno na 1837 MHz, čili o 3,4 procenta. 
 
 
Design této karty je celkem dobře identifikovatelný, a to hlavně díky ventilátorům včetně jejich dráčka uprostřed. Jedná se konkrétně o chlazení Twin Frozr 8 s ventilátory Torx 4.0, na nichž si můžeme všimnout vždy dvou spojených lopatek. Těch tak není obvyklý lichý počet, i když pokud bereme spojenou dvojici jako jednu, pak by to platilo. 
 
 
Nás ale zajímá především PCB, které je vcelku krátké a využívá pro přídavné napájení po jednom osmipinovém a šestipinovém PCIe konektoru. Díky tomu si karta může teoreticky vzít ze zdroje až 300 W, i když dle specifikací má od výrobce nastaveno TBP ve výši 170 W, což není zvýšená hodnota. Oněch 60 MHz na turbu navíc tak zvládne i bez zvýšení své spotřeby. 
 
Napájení zde zajistí celkem šest fází určených pro GPU a dvě zbývají pro paměti. Těch tu najdeme celkem šest, čili jde o pouzdra s kapacitou 2 GB a konkrétně to jsou Samsung K4ZAF325BM-HC16 nastavené na propustnost 15 Gb/s na pin. Zajímavé je, že PCB samotné je připraveno na osm pamětí, což by umožnilo využít 8 či 16 GB, ovšem ne na 192bitové, ale na 256bitové sběrnici, na což by muselo být připraveno právě GPU a jeho paměťové kontrolery. Právě zde se nám může připomenout právě údajná karta Gainward GeForce RTX 3060 s 8 GB paměti, ale těžko říci, co si o tom všem myslet. 
 
V nejbližší době by NVIDIA mohla vypustit na trh spíše 6GB verzi RTX 3060, než abychom mohli počítat s 8GB. Nicméně 12GB RTX 3060, která na trh přijde pozítří, by na něm rozhodně neměla zůstat osamocena, ale to bude záviset i na tom, s čím přijde konkurence. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala