Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI GT683 - herní notebook s GeForce GTX 560M

1.6.2011, Jan Vítek, aktualita
MSI GT683 - herní notebook s GeForce GTX 560M
Společnost NVIDIA nedávno představila nové grafické karty GeForce GTX 560M a oznámila, že s nimi můžeme počítat v nových herních modelech notebooků. To se vyplňuje, neboť po firmě Toshiba přichází s novým modelem i MSI, a to GT683. Ten je...
Společnost NVIDIA nedávno představila nové grafické karty GeForce GTX 560M a oznámila, že s nimi můžeme počítat v nových herních modelech notebooků. To se vyplňuje, neboť po firmě Toshiba přichází s novým modelem i MSI, a to GT683. Ten je postaven na stejném, nebo aspoň velmi podobném těle jako již testovaný MSI GT680R.MSI svůj GT683 prezentuje jako první herní notebook se zmíněnou grafikou s 1,5 GB paměti, ale to leda ve své vlastní nabídce. I dle samotné NVIDIE ji využily jako první firmy Alienware a Toshiba, ale to je nakonec jedno. Důležitější je, že tito dva výrobci mají u svých modelů uplatnit také technologii Optimus pro šetření energií, kdežto ve zprávě MSI o ní není ani slovo. Zmiňuje se tam ale technologie THX TruStudioPRO s reproduktory Dynaudio a také MSI Turbo Drive Engine pro přetaktování (nejspíše jen grafické karty) a MSI Cooler Boost pro rychlé zchlazení notebooku (ovšem za značného hluku). Zde vycházím ze zkušeností s modelem GT680R, který je vybaven také procesorem Intel Core i7 z rodiny Sandy Bridge.

Výrobce nazývá obě funkce technologiemi, ovšem to je především v případě Cooler Boost minimálně přehnané, neboť jde prostě o to, že se ventilátor v chladicím systému roztočí naplno. Od reproduktorů ale můžeme skutečně očekávat nadprůměrně kvalitní zvuk a výhodou je také nabídka dvou 640GB pevných disků v poli RAID 0. Jenomže ze zprávy vyplývá, že si opět asi nebudeme moci vybrat konfiguraci, kde by bylo jedno systémové SSD a jeden HDD pro data.Dále pochopitelně nechybí rozhraní USB 3.0, zmínit můžeme ještě CinemaPro pro lepší zobrazení při přehrávání videa (sytější barvy, apod.) a také funkci i-Charger dodávající do portů USB více energie pro až třikrát rychlejší dobíjení mobilů a jiných zařízení. Stále se ale jedná o produkt se starším základem, jenž je obohacen snad pouze o novou grafickou kartu.

Zdroj: TZ MSI