MSI J1800I: Mini-ITX s úsporným CPU Bay Trail

MSI J1800I: Mini-ITX s úsporným CPU Bay Trail
, , aktualita
Společnost MSI si připravila základní desku, která bude vhodným základem domácího počítače či HTPC pro nenáročné. Je totiž již vybavena procesorem Celeron J1800, který patří do nové a úspěšné rodiny Bay Trail.
K oblíbeným
reklama
Konkrétně tedy jde o procesor z rodiny Bay Trail-D, čili desktopových modelů. Nabídne nám dvě jádra a frekvenci 2,4 GHz až 2,6 GHz. Jeho součástí je pak grafické jádro Intel HD Graphics pracující na 688 až 792 MHz a to vše má maximální spotřebu 10 W. Desce na to tak stačí jeden malý pasivní chladič.

U takového PC nebude naší peněženku nebude moc zatěžovat dlouhodobý nebo i neustálý provoz, pokud se třeba s její pomocí rozhodneme vytvořit domácí server. Musí nám na to ale stačit následující výbava: jeden slot PCI Express 2.0 x1, dva sloty SO-DIMM pro až 8 GB paměti DDR3-1333 MHz, dva porty SATA 6 Gbps, gigabitový Ethernet, 7.1kanálové audio, jeden port USB 3.0, dva USB 2.0 (další jsou na headerech), PS/2 pro klávesnici a myš a nakonec obrazové výstupy D-Sub, DVI a HDMI.

Deska se na trhu objeví již brzy, neboť je možné si ji předobjednat, a to za cenu 74,15 euro (cca 2050 Kč).

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala