MSI MS-98L9 V2.0: nová deska s LGA 1151, ale i sloty PCI a ISA

MSI MS-98L9 V2.0: nová deska s LGA 1151, ale i sloty PCI a ISA
, , aktualita
Obvykle si čteme o zbrusu nových základních deskách, které obsahují i nové technologie, ovšem nyní tu máme model MSI MS-98L9 V2.0, který by se dal označit za retro. Vedle slotů PCI totiž na něm najdeme i relikvii známou jako ISA.
K oblíbeným
reklama
Ze staré školy je ostatně i označení desky MSI MS-98L9 V2.0, která se už dostala do nabídky německé firmy Spectra, jak informuje HardwareLuxx. Jde tak o zajímavý mix nového a starého hardwaru, který přijde vhod pochopitelně právě tomu, kdo má k dispozici staré rozšiřující PC karty, jichž se ještě nehodlá zbavit. Ostatně ani pro ně nemusí mít žádnou vhodnou náhradu. 
 
 
Na jedné straně tu tak je patice Intel LGA 1151 a dva sloty pro paměti DDR4 DIMM (až 2400 MHz efektivně) s kapacitou do 32 GB. Deska samotná je založena na čipové sadě Intel H110, což znamená, že podporuje procesory Intel Kaby Lake, které už se tak nedají už označit za moderní hardware. V porovnání s jinou výbavou jsou ale přímo hypermoderní. 
 
 
Máme tu také napájecí systém zvládající procesory s TDP až 95 W, čtyři porty SATA 6 Gb/s, jeden PCIe 3.0 x16 s plným počtem linek napojený na procesor a druhý se 4 linkami vedoucími k čipové sadě. M.2 ale budeme hledat marně a namísto toho tu máme nálož starého hardwaru. Svou bílou barvou na sebe upozorňuje pětice slotů PCI a jako poslední tu je dokonce 16bitový slot ISA, který známe už z PC s procesory 286, kde nabídl závratnou propustnost 8 MB/s. Starému hardwaru také odpovídá i zelená barva PCB.

Vedle toho deska nabídne také dva sériové porty COM a pochopitelně i D-Sub pro analogový obrazový výstup. Pod ním je ale už i moderní HDMI a dále tu máme PS/2 pro myš či klávesnici, dva RJ-45 (Intel I219-LM a I211-AT), tři audio konektory (Realtek ALC887-VD2-CG), čtyři USB 3.0 a dva USB 2.0. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře