www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI napovídá, jaké jsou šance získat kvalitní Comet Lake-S řady K

MSI napovídá, jaké jsou šance získat kvalitní Comet Lake-S řady K
, , aktualita
Obvykle se dozvídáme o schopnostech procesorů Intel a AMD dosáhnout vysokých taktů od obchodů, které prodávají zaručeně přetaktovatelné modely. Nyní je tu ale společnost MSI, která provedla svůj vlastní binning nových Comet Lake-S. 
K oblíbeným
reklama
MSI přineslo nové informace ve svém každotýdenním pořadu MSI Insider, kde se dozvídáme o tom, jak kvalitní jsou procesory Core i5-10600K/KF, i7-10700K/KF a i9-10900K/KF, čili odemčené modely nové generace Comet Lake-S. Těch už společnost MSI stejně jako jiní partneři Intelu dostala celou řadu a každou skupinu pak rozřadila do třech kategorií. 
 
Kategorie A zahrnuje pouze ty nejlepší kusy, které se taktují nad rámec specifikací Intelu. Nejde přitom o oficiální specifikace týkající se taktů, ale o schopnost základního přetaktování modelů K, kterou by nové Core měly v ideálním případě zvládnout všechny. Ovšem Intel pochopitelně nic takového nezaručuje. 
 
Pak je logické, že kategorie B zahrnuje kusy, které odpovídaly taktovacím specifikacím Intelu a v poslední kategorii C skončily ty procesory, které nezvládly ani to. 
 
 napájení a teploty desek MSI Z490 ACE a Gaming Edge WIFI s Core i9-10900K
 
Dozvídáme se, že pouze 2 % procesorů Core i5-10600K/KF, které MSI mělo k dispozici, se řadí do kategorie A, což v případě Core i7-10700K/KF platí pro 5 %, ovšem áčkových Core i9-10900K/KF je už 27 %. Je to logické, neboť pro desetijádra Intel pochopitelně využije jen ty nejkvalitnější kusy. 
 
 
 
Pak tu máme skupinu B, do níž patří 52 % nových Core i5 řady K, 58 % Core i7 a 35 % Core i9. Necelá třetina procesorů Core i5, i7 a i9 řady K pak spadá do kategorie C, takže od nich nemůžeme očekávat v podstatě žádné možnosti pro přetaktování. 
 
vztah mezi napájecím napětím a příkonem Comet Lake-S (pozor na špatné popisky sloupců)
 
MSI také přidalo nějaké grafy, z nichž ten druhý ukazuje na očekávaný prudký růst spotřeby samotného přetaktovaného procesoru, který využívá zvýšené napětí. Ukazuje se, že v případě modelů s 8 a 10 jádry není žádný problém přesáhnout 250 W, pokud zkusíme násobič 52x. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik