www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI napovídá, jaké jsou šance získat kvalitní Comet Lake-S řady K

MSI napovídá, jaké jsou šance získat kvalitní Comet Lake-S řady K
, , aktualita
Obvykle se dozvídáme o schopnostech procesorů Intel a AMD dosáhnout vysokých taktů od obchodů, které prodávají zaručeně přetaktovatelné modely. Nyní je tu ale společnost MSI, která provedla svůj vlastní binning nových Comet Lake-S. 
K oblíbeným
reklama
MSI přineslo nové informace ve svém každotýdenním pořadu MSI Insider, kde se dozvídáme o tom, jak kvalitní jsou procesory Core i5-10600K/KF, i7-10700K/KF a i9-10900K/KF, čili odemčené modely nové generace Comet Lake-S. Těch už společnost MSI stejně jako jiní partneři Intelu dostala celou řadu a každou skupinu pak rozřadila do třech kategorií. 
 
Kategorie A zahrnuje pouze ty nejlepší kusy, které se taktují nad rámec specifikací Intelu. Nejde přitom o oficiální specifikace týkající se taktů, ale o schopnost základního přetaktování modelů K, kterou by nové Core měly v ideálním případě zvládnout všechny. Ovšem Intel pochopitelně nic takového nezaručuje. 
 
Pak je logické, že kategorie B zahrnuje kusy, které odpovídaly taktovacím specifikacím Intelu a v poslední kategorii C skončily ty procesory, které nezvládly ani to. 
 
 napájení a teploty desek MSI Z490 ACE a Gaming Edge WIFI s Core i9-10900K
 
Dozvídáme se, že pouze 2 % procesorů Core i5-10600K/KF, které MSI mělo k dispozici, se řadí do kategorie A, což v případě Core i7-10700K/KF platí pro 5 %, ovšem áčkových Core i9-10900K/KF je už 27 %. Je to logické, neboť pro desetijádra Intel pochopitelně využije jen ty nejkvalitnější kusy. 
 
 
 
Pak tu máme skupinu B, do níž patří 52 % nových Core i5 řady K, 58 % Core i7 a 35 % Core i9. Necelá třetina procesorů Core i5, i7 a i9 řady K pak spadá do kategorie C, takže od nich nemůžeme očekávat v podstatě žádné možnosti pro přetaktování. 
 
vztah mezi napájecím napětím a příkonem Comet Lake-S (pozor na špatné popisky sloupců)
 
MSI také přidalo nějaké grafy, z nichž ten druhý ukazuje na očekávaný prudký růst spotřeby samotného přetaktovaného procesoru, který využívá zvýšené napětí. Ukazuje se, že v případě modelů s 8 a 10 jádry není žádný problém přesáhnout 250 W, pokud zkusíme násobič 52x. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře