www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI oslavuje 30 let a vydává speciální GeForce GTX 1080

MSI oslavuje 30 let a vydává speciální GeForce GTX 1080
, , aktualita
Společnost MSI letos slaví své 30. výročí, ostatně stejně jako konkurenční Gigabyte. Firma se proto rozhodla, že vydá na trh speciální verzi karty GeForce GTX 1080 s podtitulem 30th Anniversary a vodním chladičem.
K oblíbeným
reklama
Grafická karta GeForce GTX 1080 30th Anniversary od společnosti MSI bude k dispozici v limitované edici. MSI si k tomu vybralo známého výrobce vodních chladičů, firmu EK Water Blocks (EKWB), která má s tvorbou chlazení pro grafické karty dlouhodobé zkušenosti. EKWB pro kartu firmy MSI zvláště vyrobili vodní chladič EK-XLC Predator 120 All-In-One, který nebude samostatně dostupný.

Společnost MSI byla založena 4. srpna roku 1986 na Tchaj-wanu, čili jen krátce poté, co na ostrově začal proces demokratizace. Firma získala svou reputaci jako mnohé další tchaj-wanské společnosti výrobou základních desek a grafických karet. Dnes je naopak jednou z mála, která dosud existuje, zatímco jiné už zkrachovaly. Žije ale ve stínu úspěšnějších firem Asus a Gigabyte, alespoň co se týče základních desek. Jedním z klíčů pro přežití byla úspěšná diverzifikace výroby, takže MSI dnes zdaleka nevyrábí jen počítačové komponenty, ale také notebooky a stolní PC, barebone, periferie, atd.

Je pochopitelné, že výroční grafická karta byla založena na dnes nejvýkonnějším čistě herním GPU, a to NVIDIA GeForce GTX 1080. Přijde k nám zabalena v robustní dřevěné bedýnce a nabídne v OC režimu takty 1721 až 1860 MHz (referenční takty jsou 1607 až 1733 MHz), dále obvyklých 8 GB paměti GDDR5X na 10 GHz efektivně a dále pak RGB LED podsvícení, rozhraní HDMI, DL-DVI-D a třikrát DisplayPort. Rozměry samotné karty jsou 277 x 167 x 54 mm a chladič měří 177 x 133 x 68 mm

MSI neoznámilo, kdy se tato novinka dostane na trh a ani za jakou cenu.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala