MSI připravilo desky pro AMD Godavari

MSI připravilo desky pro AMD Godavari
, , aktualita
MSI se snaží těžit z očekávaného nástupu nových APU od AMD, které zatím známe pod označením Godavari nebo také Kaveri Refresh. Půjde tedy o mírně vylepšené čipy Kaveri, pro něž je určeno celkem osm nových desek značky MSI.
K oblíbeným
reklama
Nová APU AMD Godavari mají dle nedávné akuality přijít na trh už v tomto měsíci, takže už bylo na čase, aby výrobci desek začali reagovat, pokud tedy vůbec na příchod Godavari reagovat chtějí. Není to totiž tak, že bychom pro ně potřebovali nové základní desky, však jde o čipy určené pro již dlouho využívaný socket FM2+, které nepřinesou žádné podstatné změny v architektuře, kvůli nimž bychom potřebovali nové desky. Však pro ně AMD ani nepřipravuje novou čipovou sadu, takže vypuštění nových desek pro Godavari je čistě iniciativa firmy MSI a potažmo dalších výrobců, kteří se rozhodnou také vypustit nové modely.

MSI přitom netroškařilo a připravilo si hned osm nových modelů, které jsou založeny na známých čipových sadách AMD A68H, A78 a A88X a půjde o formáty ATX, Micro ATX i Mini ITX. Ty nám slibují rozhraní PCI Express 3.0 x16, rozhraní SATA 6 Gbps, USB 3.0 (kupodivu tedy ne nové 3.1), více obrazových výstupů, RAID a přímo od MSI pak komponenty Military Class 4, OC Genie 4, Click BIOS 4 nebo Command Center. Nové desky také nabídnou zpětnou kompatibilitu se staršími APU, a to generacemi Kaveri, Richland i Trinity.

Nejlepším modelem v nabídce bude A88X-G41 PC Mate V2, což je ATX deska a pokud uvažujeme v menším měřítku, pak za úvahu stojí A88XI AC V2, tedy Mini ITX deska. Větší model má ve výbavě jeden slot PCI Express 3.0 x16, jeden 2.0 x4, dva 2.0 x1 a tři PCI, dále šest SATA 6 Gbps, podporu až 32 GB paměti DDR3-2133 MHz, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0, deset USB 2.0, HDMI, DVI a D-Sub.

MSI A88XI AC V2 má tak jeden PCI Express 3.0 x16, dále jeden mini PCIe s modulem s rozhraním Intel dual band 802.11ac 7260 WiFi + Bluetooth 4.0. Má také stejný paměťový systém jako větší deska, k tomu čtyři USB 3.0, šest SATA 6 Gbps, Realtek ALC887 7.1kanálové audio a gigabitový ethernet (Realtek RTL8111G).

Samotné procesory Godavari budou vybaveny novými procesorovými jádry Excavator, od nichž si můžeme slibovat nějaký výkonnostní nárůst, ale dramatický nebude, stejně jako v případě integrovaných grafických jader s architekturou Graphics CoreNext 1.2. Však Godavari se stále musí spokojit s úzkým hrdlem v podobě pamětí DDR3, přes což nejede vlak a stejně tak jsou stále vyráběny 28nm procesem.

Uvidíme, zda na Godavari budou reagovat i ostatní výrobci základních desek, nebo si spíše počkají na to, až AMD na podzim představí nové slibované čipové sady.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů