www.svethardware.cz
>
>
>

MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot

MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
, , aktualita
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
K oblíbeným
reklama
Monitory nejsou pro MSI žádnou okrajovou záležitostí a svou již rozsáhlou nabídku výrobce rozšířil o další model. Optix MAG274QRF-QD je určen pro náročné hráče včetně profesionálů, kteří se aktivně účastní e-sports akcí. Po designové stránce se jedná o monitor s velmi úzkými rámečky po třech stranách a ostře řezanými tvary, které ozvláštňují především stojan a zadní stranu. Nechybí ani zadní panel s RGB podsvícením Mystic Light, které by mělo vytvářet patřičnou atmosféru při nočním hraní. Uživatel má možnost si nastavit např. barvu podsvícení a světelné efekty nebo Mystic Light spárovat s dalšími kompatibilními produkty od MSI.
 
 
Pro dosažení ideálního herního zážitku, který zahrnuje okamžitou odezvu a perfektní kvalitu zobrazení, se výrobce rozhodl použít několik zajímavých technologií. Optix MAG274QRF-QD používá úhlopříčku 27 palců v kombinaci s rozlišením 2560 x 1440 pixelů neboli WQHD. Technologie Rapid IPS by se měla postarat o velmi rychlou odezvu monitoru, a to použitím molekul tekutých krystalů, které se otáčejí čtyřikrát rychleji než v jiných monitorech. MSI i z toho důvodu slibuje odezvu 1 ms měřenou způsobem GTG, tedy při vykreslování z jednoho odstínu šedé do jiného. Jedná se o standard ve většině dnešních herních monitorů. Stejně jako „běžné IPS“ tato technologie pomáhá elimininovat zkreslení obrazu a posun barev při pohledu z různých úhlů.
 
 
Dále byla použita technologie Quantum Dot, o které jste nejspíš slyšeli minimálně v souvislosti s televizory. Ačkoliv Optix MAG274QRF-QD zdaleka není první herní monitor s Quantum Dot, nejedná se o častou technologii. Použití tzv. kvantových teček, tedy nanokrystalů schopných absorbovat světlo, umožňuje dosáhnout velmi živých a realistických barev v porovnání se standardními panely LCD. Barvy i kontrast pomůže vylepšit také podpora vysokého dynamického rozsahu neboli HDR. Režim Night Vision umožňuje rozjasnit obraz v tmavých oblastech, aniž by došlo ke zvýšení jasu celého monitoru. Výsledkem jsou jasnější detaily při hraní her s nočním prostředím. Monitor se chlubí obnovovací frekvencí 165 Hz a je kompatibilní s Nvidia G-Sync.
 
Software Gaming OSD APP 2.0 umožňuje přizpůsobit zobrazení pro každý program nebo hru zvlášť a k rychlé změně nastavení používat klávesové zkratky. Pro lepší ergonomii nechybí možnost upravit úhel nebo výšku monitoru. MSI Optix MAG274QRF-QD se objevil i v nabídce prvního českého e-shopu, který uvádí cenu 14 990 Kč. Prodej by měl být zahájen v průběhu listopadu.
 
Zdroj: MSI.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek