Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI Z77A-GD80 s rozhraním Thunderbolt

12.5.2012, Jan Vítek, aktualita
MSI Z77A-GD80 s rozhraním Thunderbolt
Nedávno firma MSI odhalila nové základní desky pro 3. generaci procesorů Intel Core, z nichž nyní podrobněji představuje model Z77A-GD80. Ten bude mít ve výbavě rozhraní Intel Thunderbolt, které dokáže po jednom kabelu přenášet data pomocí...
Nedávno firma MSI odhalila nové základní desky pro 3. generaci procesorů Intel Core, z nichž nyní podrobněji představuje model Z77A-GD80. Ten bude mít ve výbavě rozhraní Intel Thunderbolt, které dokáže po jednom kabelu přenášet data pomocí protokolů rozhraní PCI Express i DisplayPort. Samozřejmostí jsou zde komponenty řady Military Class III, OC Genie II pro přetaktování procesoru, pamětí i grafiky a funkce pro šetření energií v podobě Active Phase Switching (APS) a DrMOS II.

Thunderbolt poskytne propustnost pro data až 10 Gbps a firma MSI příslušný kontroler integrovala přímo na základní desku, na níž tedy bude i příslušný konektor. Deska je přitom vybavena socketem LGA 1155, čipovou sadou Intel Z77 Express, čtyřmi sloty pro paměti DDR3 DIMM (až 2667 MHz) do kapacity 64 GB.

Další výbava zahrnuje zvukové řešení THX TruStudio Pro a 7.1 kanálů, obrazová rozhraní mini DisplayPort, HDMI i D-Sub, gigabitový Ethernet s kontrolerem od Intelu, čtyři porty SATA 6 Gbps a stejné množství SATA 3 Gbps, dále dva USB 3.0 na zadním I/O panelu (další dva na headerech), čtyři USB 3.0 na zadním panelu (šest na headerech) a pak tu jsou hlavní sloty. Jejich složení je 3x PCI Express 3.0 x16 a 4x PCI Express x1 pro tři karty v AMD CrossFireX nebo dvě v NVIDIA SLI.

Zdroj: techPowerUp