MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX

MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX
, , aktualita
MSI, známý výrobce základních desek, grafických karet a jiného hardwaru si připravil nový model desky Mini-ITX s označením Z97I GAMING ACK. Těšit se můžeme na herní model s velmi dobrou výbavou, a to i slotem M.2 pro moderní SSD.
K oblíbeným
reklama
Pro ten obvykle na deskách formátu Mini-ITX nezbývá místo, což je tedy i tento případ. Však se na desku musí vejít jeden rozšiřující slot, paměťové sloty, procesorový socket, čipová sada, komponenty pro napájení a celá řada různých konektorů. Není tedy divu, že výrobce musel slot M.2 umístit na druhou stranu, což tedy přístup k němu poněkud ztíží, ale lze předpokládat, že s vložené SSD nebudeme téměř manipulovat. Konkrétně jde o základní verzi slotu M.2 s maximální propustností 10 Gbps díky dvěma použitým linkám rozhraní PCI Express 2.0.

MSI Z97I GAMING ACK dále slibuje také síťové řešení Killer DoubleShot Pro, přičemž se jedná o aktuální verzi Wi-Fi 802.11ac. Tu výrobce ve svých materiálech srovnává s rozšířeným Wi-Fi 802.11n, oproti němuž má "Killer AC) vynikat 2,9x vyšší propustností a 3,5x nižší latencí. Pro využití tohoto potenciálu ale budeme potřebovat také vhodný router. MSI tako uvádí, že Wi-Fi budeme moci využít společně s ethernetovým RJ-45, takže budeme eventuelně moci síťovou zátěž mezi tato rozhraní rozložit.

MSI se také pochlubilo, že deska byla navržena tak, aby se na procesor vešly standardní chladiče. Design můžeme porovnat s recenzovaným modelem MSI Z97I GAMING AC, který má k této novince velmi blízko a všimnout si můžeme především jedné věci. Jde o pozici čipové sady, která je u nové desky mezi procesorovým socketem a slotem PCI Express 3.0 x16 a ne na opačné straně. Díky tomu může být socket dál od slotu a instalované chladiče již nebudou zasahovat do prostoru grafické karty. Ovšem to neznamená, že je vyřešeno, všímat si musíme také toho, zda se procesorový chladič vejde do zvolené skříně, ale to firma MSI už neovlivní.

Výbava zadních portů je slušná. Máme tu PS/2 pro klávesnici nebo myš, čtyři USB 2.0, stejný počet USB 3.0, RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva HDMI plus jeden DisplayPort, šest 3,5mm audio konektorů, optický S/PDIF a také dva konektory pro antény rozhraní Wi-Fi.

Specifikace modelu Z97I GAMING ACK:
  • Podpora CPU: 4. a 5. generace Intel Core / Pentium / Celeron (LGA 1150)
  • Čipová sada: Intel Z97 Express
  • Sítě: Killer E2205 Gigabit Ethernet, Killer 1525 802.11ac, Bluetooth 4.1
  • Rozhraní pro úložná zařízení: 1x M.2 10Gb/s, 4x SATA 6Gb/s
  • Obrazová rozhraní: 1x DisplayPort, 2x HDMI
  • Audio: oddělené audio obvody, zesilovač pro sluchátka, kondenzátory Nichicon, Audio Boost 2, USB Audio Power, Sound Blaster Cinema 2
  • Ostatní konektivita: 1x PCI-e 3.0 x16, 6x USB 3.0, 6x USB 2.0, 8-channel Audio Boost, Gaming device port
  • Software: OC Genie 4, MSI Gaming app, Click BIOS 4, Live updnate, Command Centre, Smart Fan control

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek