MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX

MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX
, , aktualita
MSI, známý výrobce základních desek, grafických karet a jiného hardwaru si připravil nový model desky Mini-ITX s označením Z97I GAMING ACK. Těšit se můžeme na herní model s velmi dobrou výbavou, a to i slotem M.2 pro moderní SSD.
K oblíbeným
reklama
Pro ten obvykle na deskách formátu Mini-ITX nezbývá místo, což je tedy i tento případ. Však se na desku musí vejít jeden rozšiřující slot, paměťové sloty, procesorový socket, čipová sada, komponenty pro napájení a celá řada různých konektorů. Není tedy divu, že výrobce musel slot M.2 umístit na druhou stranu, což tedy přístup k němu poněkud ztíží, ale lze předpokládat, že s vložené SSD nebudeme téměř manipulovat. Konkrétně jde o základní verzi slotu M.2 s maximální propustností 10 Gbps díky dvěma použitým linkám rozhraní PCI Express 2.0.

MSI Z97I GAMING ACK dále slibuje také síťové řešení Killer DoubleShot Pro, přičemž se jedná o aktuální verzi Wi-Fi 802.11ac. Tu výrobce ve svých materiálech srovnává s rozšířeným Wi-Fi 802.11n, oproti němuž má "Killer AC) vynikat 2,9x vyšší propustností a 3,5x nižší latencí. Pro využití tohoto potenciálu ale budeme potřebovat také vhodný router. MSI tako uvádí, že Wi-Fi budeme moci využít společně s ethernetovým RJ-45, takže budeme eventuelně moci síťovou zátěž mezi tato rozhraní rozložit.

MSI se také pochlubilo, že deska byla navržena tak, aby se na procesor vešly standardní chladiče. Design můžeme porovnat s recenzovaným modelem MSI Z97I GAMING AC, který má k této novince velmi blízko a všimnout si můžeme především jedné věci. Jde o pozici čipové sady, která je u nové desky mezi procesorovým socketem a slotem PCI Express 3.0 x16 a ne na opačné straně. Díky tomu může být socket dál od slotu a instalované chladiče již nebudou zasahovat do prostoru grafické karty. Ovšem to neznamená, že je vyřešeno, všímat si musíme také toho, zda se procesorový chladič vejde do zvolené skříně, ale to firma MSI už neovlivní.

Výbava zadních portů je slušná. Máme tu PS/2 pro klávesnici nebo myš, čtyři USB 2.0, stejný počet USB 3.0, RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva HDMI plus jeden DisplayPort, šest 3,5mm audio konektorů, optický S/PDIF a také dva konektory pro antény rozhraní Wi-Fi.

Specifikace modelu Z97I GAMING ACK:
  • Podpora CPU: 4. a 5. generace Intel Core / Pentium / Celeron (LGA 1150)
  • Čipová sada: Intel Z97 Express
  • Sítě: Killer E2205 Gigabit Ethernet, Killer 1525 802.11ac, Bluetooth 4.1
  • Rozhraní pro úložná zařízení: 1x M.2 10Gb/s, 4x SATA 6Gb/s
  • Obrazová rozhraní: 1x DisplayPort, 2x HDMI
  • Audio: oddělené audio obvody, zesilovač pro sluchátka, kondenzátory Nichicon, Audio Boost 2, USB Audio Power, Sound Blaster Cinema 2
  • Ostatní konektivita: 1x PCI-e 3.0 x16, 6x USB 3.0, 6x USB 2.0, 8-channel Audio Boost, Gaming device port
  • Software: OC Genie 4, MSI Gaming app, Click BIOS 4, Live updnate, Command Centre, Smart Fan control

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik