reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI Z97S SLI Krait Edition: deska pro casemodding?

23.9.2014, Jan Vítek, aktualita
MSI Z97S SLI Krait Edition: deska pro casemodding?
Základní deska MSI Z97S SLI Krait Edition byla dle svého výrobce navrhnuta ve spolupráci s předními casemoddery a nabídne nové funkce a vylepšení. Pojďme se tedy podívat na to, co to znamená.
Z97S SLI Krait Edition od společnosti MSI je prý určena pro ty, kteří hledají dobře vybavenou desku s unikátním vzhledem a designem. Nicméně v podstatě stejně vypadá i nedávno představená deska MSI Z97 Krait Edition, která byt tak měla k novému modelu velmi blízko. Ovšem dle stránek výrobce žádná Z97 Krait Edition není, a tak je pravděpodobné, že ve skutečnosti jde o tu samou desku, která pouze před měsícem ještě neměla ve svém označení písmeno S.

Samozřejmé je, že deska podporuje režim SLI, když už to má v názvu a neřpřijdeme ani o podporu AMD CrossFire. Konkrétně je to tedy maximálně dvoucestný řežim, pro nějž jsou připraveny dva sloty PCI Express 3.0 x16, které mohou pracovat v režimech x16/- a x8/x8. Vedle nich tu máme dva PCI a tři PCI Express 2.0 x1.

Co se týče onoho návrhu desky, na němž se měli podílet přední casemoddeři, pak jde pouze o kombinaci černé a bíllé barvy, po níž jejich komunita prý "vyloženě toužila". Pokud jste tedy očekávali i něco jiného, co by se týkalo casemoddingu, nedočkali jste se.

MSI zde použilo komponenty Military Class 4, procesor má k dispozici šestifázové napájení, nezapomnělo se na rozhraní M.2 ani SATA Express a pro přetaktování může posloužit funkce OC Genie 4. Více se o této základní desce dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ MSI
reklama