www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI ze zakouslo do virtuální reality

MSI ze zakouslo do virtuální reality
, , aktualita
Společnost MSI má dlouhodobé ambice být oblíbeným výrobcem herních desktopů i notebooků, a tak není divu, že nyní si firma začala více všímat také virtuální reality. Chce nabídnout řadu počítačů, jež nám slibují kvalitní VR zážitek.
K oblíbeným
reklama
Od firmy MSI se na trhu objevila už řada herních počítačů a notebooků, které spojuje kombinace černé a červené barvy. V případě notebooků se dá říci, že ty nabízí často vysoký výkon za rozumnou cenu a MSI také obvykle bylo mezi prvními firmami, které použily hardwarové novinky jako desktopové GPU GeForce GTX 980 upravené pro notebooky. V letošním roce ale je hlavní novinkou ve světě herního hardwaru nabídka headsetů pro virtuální realitu, což reflektují i firmy AMD a NVIDIA, jež se chtějí na tuto oblast více zaměřit. Dobrá zpráva je, že se brzy na trh dostanou karty, které poskytnout dostatek výkonu pro VR systémy, a to výrazně levněji než předchozí generace.

MSI cítí příležitost, jak se prosadit se svými počítači, které budou šity na míru VR headsetům. Na tom ostatně není nic složitého, stačí využít dostatečně výkonný procesor a GPU v moderním počítačovém systému. Nicméně zákazník se v takovém hardwaru nemusí orientovat a právě pro takové byla vymyšlena nová loga jako GeForce GTX VR Ready, VIVE Optimized, atd. MSI samotné má prostě označení VR ready.

Vybrané počítače firmy MSI také už získaly od společností Intel a HTC označení Certified VR Ready Notebook a firma se chlubí, že je vůbec první, která toho dosáhla. MSI ale také nezapomíná na softwarovou podporu VR headsetů a opět si tahá tričko, že je má před ostatními náskok. V předchozím roce firma zprovoznila svou MSI VR Lab, kde mají její pracovníci optimalizovat počítače, jejich software a tvořit testovací metodologie pro VR. Na stránkách vr.msi.com je také nabídka pro ostatní firmy, které mohou s MSI navázat spolupráci.

Vedle toho MSI nabízí také seznam svých produktů, jež dosáhly na certifikaci GeForce GTX VR Ready. Jedná se o grafické karty, notebooky a desktopové počítače. Škoda jen, že různých VR certifikací už se objevilo několik a zákazníci stejně budou mít zmatek v tom, co která vůbec znamená.

Zdroj: vr.msi.com
reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář