www.svethardware.cz
>
>
>
>

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-R4640 s dodaným inkoustem na 20 tisíc stran

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-R4640 s dodaným inkoustem na 20 tisíc stran
, , aktualita
Další novou multifunkcí řady Epson EcoTank je WorkForce Pro WF-R4640, která při koupi obsahuje v balení inkoust na vytištění 20 tisíc stran. Toto by mělo stačit na dva roky provozu, aniž by bylo nutné kupovat další inkoust.
reklama
Řada tiskáren EcoTank společnosti Epson se vyznačuje extrémně nízkými náklady na tisk způsobenými velmi levným originálním inkoustem (to je ale zase vykoupeno vyšší pořizovací cenou tiskáren). Jednou z posledních novinek je model WorkForce Pro WF-R4640 (pozor, neplést s již existujícím modelem WF-4640). Doplňuje levnější modely WorkForce ET-4500 a ET-4550, které jsme si již představili.


Epson WorkForce Pro WF-R4640


Nový model WF-R4640 používá tiskový systém PrecisionCore s kapkami inkoustu od 2,8 pl. Maximální rozlišení tisku činí 4800×1200 dpi a rychlost jednostranného tisku může dosahovat hodnoty 20 stran za minutu barevně i černobíle. U oboustranného tisku to činí 11 stran za minutu. K dispozici je barevný CIS skener s rozlišením 1200×2400 dpi, který může využít služeb automatického oboustranného podavače (ADF) s kapacitou 35 listů. Díky skeneru je k dispozici i funkce kopírky, která zvládne dosáhnout rychlosti 19 stran za minutu. U kancelářské multifunkce nepřekvapí přítomnost 33,6kbps faxu.


Epson WorkForce Pro WF-R4640 rozměry


Kapacita zásobníků je 580 listů. Jsou zde dva podavače po 250 listech a jeden zadní s kapacitou 80 listů. Tiskárna pracuje se standardními čtyřmi barvami inkoustu a je možné kupovat balení, které vydrží na 10 tisíc stran (platí pro černobílé i barevné), případně větší XL verze pro vytištění 20 tisíc stran. Tiskárna má rozhraní USB 2.0, Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n), 1000Mbps ethernet a Wi-Fi Direct. Podporuje služby Epson Connect, Apple AirPrint a Google Cloud Print. Nechybí ani možnost používat tiskárnu s nejnovější verzí operačního systému Windows 10.

K dispozici je dále 4,3" barevný dotykový displej. Tiskárna produkuje hluk o 51 dB(A). Při kopírování čekejte spotřebu 22 W, ve standby režimu 9,6 W. Režim spánku sníží spotřebu na 3 W, vypnutí pak na 0,4 W. Cena tiskárny byla stanovena na $1199. V ČR nebude dostupná, měla by být ale v prodeji v západní Evropě. U nás jsou k dispozici nové modely z řady L z března 2015.

Zdroj: epson.com
reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář