www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk reaguje na Čínu: "Pokud by Tesly špehovaly cizí země, zavřeli bychom"

Musk reaguje na Čínu: "Pokud by Tesly špehovaly cizí země, zavřeli bychom"
, , aktualita
Před dvěma dny se objevila informace, kdy Čína zakazuje provoz vozů Tesla ve vojenských areálech kvůli obavám ze špehování. Elon Musk takové nařčení popírá a říká, že pokud by to byla pravda, Tesla by zavřela.
K oblíbeným
reklama
USA a Čína se navzájem obviňují ze sledování a naposledy to byla Čína, která má obavy ze sledování pomocí kamer a dalších senzorů ve vozech Tesla. Na konferenci China Development Forum, ke které se Musk připojil elektronicky, ale taková nařčení odmítl. Kdyby podle Muska Tesla používala svá auta ke sledování jakékoli země, byla by nucena celosvětově zavřít. Je pro ni životně důležité nečinit tak.
 
Elon Musk
 
Musk nicméně přidal, že i kdyby Tesla špehovala, co by se vlastně další země dozvěděla, a nastolil otázku, zda na tom vůbec záleží (tady by s ním asi americké vedení moc nesouhlasilo). Obzvlášť vztahy s Čínou jsou pro Teslu velmi důležité. Loni tu prodala přes 147 tisíc vozidel, což je zhruba 30 % veškeré její výroby a letos by se chtěla dostat přes 200 tisíc. Navíc tu má obří továrnu v Šanghaji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář