www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na akvizici Armu firmou NVIDIA si posvítí britské úřady

Na akvizici Armu firmou NVIDIA si posvítí britské úřady
, , aktualita
NVIDIA by velice ráda ovládla společnost Arm, kterou nyní vlastní SoftBank, a to i za obrovskou sumu kolem 40 miliard dolarů, kterou chce firma složit v podobě mixu hotovosti a akcií. Velkou překážkou ale mohou být úřady. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak ještě zdaleka nemá nic jisté a může se připravit na to, že bude muset případně splnit řadu podmínek a Velká Británie také bude jistě požadovat různé záruky, které se mohou týkat především dalšího rozvoje firmy Arm na britské půdě. 
 
 
NVIDIA ohlásila svůj záměr koupit Arm už loni v polovině září a bylo zřejmé, že to bude běh na dlouhou trať. SoftBank by si dle předběžné dohody měl ponechat 10procentní podíl a jeho aktuální CEO Simon Segars k tomu uvedl, že jde o dobrý obchod s tím, že Arm a NVIDIA sdílí stejnou vizi co se týče vývoje počítačového hardwaru a jde o firmy udávající krok a směr, které to dokazují i svými výdaji na výzkum a vývoj. 
 
Jensen Huang, CEO NVIDIE, se už také tehdy zavázal, že bude ochoten podepsat dokumenty, jimiž se NVIDIA formálně zaváže plnit stanovené podmínky. V případě Velké Británie, v níž Arm vznikl a dosud sídlí, jde o zajištění toho, že NVIDIA nezpůsobí odliv mozků a naopak bude tamní výzkumné centrum v Cambridge dále rozvíjet. Slíbil i výstavbu nového AI výzkumného centra právě v Cambridge. 
 
Britská Competition and Markets Authority (CMA) nyní promluvila ústy svého ředitele, ekonoma Andrey Coscelliho, který uvedl, co jej zajímá nejvíce. Jde o to, zda by Arm pod křídly NVIDIE nemohl její konkurenty připravit o možnost využívat jeho technologie, anebo zda by v tomto ohledu nezvyšoval ceny či nesnižoval kvalitu. 
 
Coscelli také uvedl, že jeho CMA bude úzce spolupracovat s dalšími podobnými úřady v jiných zemích (EU, Čína, USA), aby mohl být pečlivě posouzen dopad akvizice a aby bylo zajištěno, že koncoví zákazníci nakonec nebudou postiženi tím, že se jim dostane dražších či méně kvalitních produktů. 
 
NVIDIA dosud na toto vyjádření nereagovala, stejně jako Arm či SoftBank, ale Huang už dříve slíbil, že bude v daném ohledu ctít neutralitu, čili že se Arm bude ke všem zákazníkům chovat stejně jako doposud. 
 
My můžeme dle vyjádření NVIDIE očekávat, že to celé potrvá ještě alespoň rok, než se dospěje k případné dohodě. 
 
Zdroj: APNews


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek